reklamı kapat

POPÜLER

PlayStation 5

PlayStation 5 konsol için yapılan şaşırtıcı boyut açıklaması

Yeni nesil oyun konsolu PlayStation 5, dünyanın en büyük oyun konsolu konumunda. Ancak model normalde çok daha büyük olacakmış.

Türkiye’de 8.299 TL‘den 19 Kasım tarihinde raflardaki yerini alacak olan PlayStation 5, en son başta 1440P (2K) monitör desteği bulunmuyor haberiyle gündeme gelmişti. Kısa süre önce yüksek talep olursa 1440P desteğinin yazılım güncellemesiyle gelebileceği ortaya çıktı. Şimdi ise konsol için daha ilginç bir detay var. Konsolun tasarımının yapan Yujin Morisawa, konsolun başta daha da büyük tasarlandığını aktardı. Bu tasarımı donanımı bilmeden yaptığını ve donanım için olabilecek en yüksek alanı sunmak istediğini aktaran Morisawa, mühendislerin talebi doğrultusunda boyutu ufalttıklarını aktarıyor. Burada mühendislik ekibi boyutu belirlemiş gibi görünüyor. Ancak yine de konsol oldukça büyük bulunuyor. Bunun arkasındaki en büyük nedenlerden birisi ise devasa soğutma sistemi oluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

PlayStation 5 için aksesuar fiyatları nasıl?

Bir satış sitesinde kısa süre önce konsolun çok yetenekli oyun kumandası DualSense için tam 1.099 TL fiyat etiketi karşımıza çıktı. Karşılaştırmak adına yeni nesil Xbox oyun kumandası (Series X ve Series S ile gelen) şimdilik 999 TL’ye satılıyor. Devam edersek PS5’in normal medya kumandası için de 479 TL fiyat karşımıza çıkıyor. Konsolun resmi kablosuz kulaklığı 1.600 TL, DualSense standı 479 TL, PS5 kamerası ise 949 TL Türkiye fiyatlarına sahip.

Konsolun mutlaka içine de bakın: