reklamı kapat

POPÜLER

macOS Big Sur neumorphism skeuomorphism

macOS Big Sur çıkış tarihi sonunda açıklandı

Teknoloji devi Apple’ın yeni masaüstü işletim sistemi macOS Big Sur için beklenen tarih sonunda verildi. Yeni sürüm çok yakında geliyor.

Gerçekten çok ama çok uzun zamandır beklenen yeni nesil Apple masaüstü işletim sistemi macOS Big Sur, dakikalar önce resmi olarak açıklandığı kadarıyla 12 Kasım tarihinde herkes için ücretsiz olarak indirmeye sunuluyor.WWDC 2020‘nin yıldızlarından olan ve detaylarına aşağıda yer verdiğimiz Apple Silikon işlemcili Mac bilgisayarlar temelinde yeni bir dönemin temelini oluşturan macOS Big Sur, biliyorsunuz aynı zamanda yeni bir tasarım dilini benimsemesiyle de dikkat çekiyor. Yıllardır macOS tarafında tasarım güncellemesi yapmayan teknoloji devi Apple, bu sürümde tasarım başta olmak üzere hatırı sayılır yenilikler karşımıza çıkarıyor. Sürüm genel olarak bakıldığı zaman Catalina’dan daha modern görünüyor ve bunun arkasında da aslında genel olarak yapılan sadeleştirmeler yer alıyor. Yeni işletim sistemini en büyük önemi ise Apple M1 işlemci oluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

macOS Big Sur hangi Mac bilgisayarlara yüklenebilecek?

Sisteme destek veren Mac’ler tam olarak aşağıda yer alıyor:

-2015 ve sonrası MacBook
-2013 ve sonrası MacBook Air
-2013 sonu ve sonrası MacBook Pro
-2014 ve sonrası iMac
-2017 ve sonrası iMac Pro
-2014 ve sonrası Mac mini
-2013 ve sonrası Mac Pro

Yeni Apple Silikon işlemcili MacBook ve Mac mini modelleri ise direkt olarak kutudan Big Sur ile çıkıyor. Apple gerçekten bilgisayar dünyasında yeni bir dönem başlatıyor ve Apple Silikon ile AMD ile Intel ile olan bağlarının hemen hemen tam olarak koparıyor.

İlginizi Çekebilir

Yeni nesil oyun konsolu Play Station 5 ile tanışın