reklamı kapat

POPÜLER

macOS Big Sur neumorphism skeuomorphism

macOS Big Sur çıktı; işte destekli Mac modelleri [İndir]

Teknoloji devi Apple’ın yeni masaüstü işletim sistemi macOS Big Sur sonunda resmi olarak indirmeye sunuldu. İşte detaylar;

Gerçekten çok ama çok uzun zamandır beklenen yeni nesil Apple masaüstü işletim sistemi macOS Big Sur, dakikalar önce resmi olarak indirmeye sunuldu. Mac App Store üzerinden ücretsiz olarak indirebileceğiniz sürüm, 12.5 GB boyuta sahip. Apple Silikon işlemcili Mac bilgisayarlar temelinde yeni bir dönemin temelini oluşturan macOS Big Sur, biliyorsunuz aynı zamanda yeni bir tasarım dilini benimsemesiyle de dikkat çekiyor. Yıllardır macOS tarafında tasarım güncellemesi yapmayan teknoloji devi Apple, bu sürümde detaylarına burada ulaşabileceğiniz üzere tasarım başta olmak üzere hatırı sayılır yenilikler karşımıza çıkarıyor. Sürüm genel olarak bakıldığında Catalina’dan daha modern görünüyor ve bunun arkasında da aslında genel olarak yapılan sadeleştirmeler yer alıyor. Bu arada tüm yeniliklerine burada ulaşabileceğiniz yeni işletim sistemine geçmeden önce herkesin Time Machine üzerinden yedek almasını tavsiye ediyoruz. Sistem uzun süredir beta sürecinde olmasına rağmen yine de dikkat etmekte fayda var.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

macOS Big Sur hangi Mac bilgisayarlara yüklenebilecek?

Sisteme destek veren Mac’ler tam olarak aşağıda yer alıyor:

-2015 ve sonrası MacBook
-2013 ve sonrası MacBook Air
-2013 sonu ve sonrası MacBook Pro
-2014 ve sonrası iMac
-2017 ve sonrası iMac Pro
-2014 ve sonrası Mac mini
-2013 ve sonrası Mac Pro

Daha önce de aktardığımız gibi Apple Silikon yani Apple M1 işlemcili MacBook ve Mac mini modelleri ise direkt olarak kutudan Big Sur ile çıkıyor.

İlginizi Çekebilir

Yeni nesil oyun konsolu Play Station 5 ile tanışın