reklamı kapat

POPÜLER

Ferrari SF90 Spider

Ferrari SF90 Spider tanıtıldı; modern güzelliğin rüzgarla dansı

Teknik nitelik ve altyapı bakımından Stradale ile hemen hemen aynı noktada konumlanan Ferrari SF90 Spider, tasarımıyla da dikkat çekiyor.

Ferrari’nin 2019 içerisinde hibrit motor teknolojisini merkeze alarak karşımıza çıkarttığı SF90, geride bırakmaya hazırlandığımız 2020’nin sonlarında üzerini açıyor. Spider versiyonu ile farklı bir kullanıcı kitlesini kendisine çekecek olan SF90, şarj edilebilir hibrit altyapısını birebir şekilde koruyor. Daha önceki versiyonlarda olduğu gibi bu modelin de temel farkı tavan üzerindeki parçaları olacak. Yapılan başarılı geliştirme süreci sayesinde Ferrari SF90 Spider performans verilerinin Stradale ile büyük oranda aynı olduğunu görüyoruz.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ferrari SF90 Spider teknik özellikleri

SF90 Spider’ın motor bölümünde twin-turbo destekli sekiz silindir makine konumlandırılıyor. Üç adet elektrik motoruyla desteklenen atmosferik makine kombinasyon olarak 1.000 PS’lik güç ve 900 Nm tork gibi oldukça başarılı bir performans eğrisini kullanıcılarına sunabiliyor. Elektrik motorlarının tek başlarına 220 PS güç üreterek tek başına bir elektrikli otomobili aratmadığı da aşikar. Ferrari cephesinin yaptığı testlerde SF90’ın 0’dan 100’e hızlanmasını sadece 2,5 saniyede tamamlayabildiği görülüyor. Bu değerler yaklaşık 7 saniyelik 0-200 değeriyle daha da ihtişamlı bir hal alıyor. Aracın maksimum sürat değeriyse 340 km/s olarak karşımıza çıkıyor. Tavanın etkisiyle 1.670 kilogramlık toplam ağırlığa sahip olan ve bu vesileyle Stradale’den 100 kilogram daha ağır olan Spider, önümüzdeki yaz döneminde sokaklardaki yerini alacak.