reklamı kapat

POPÜLER

Ferrari SF90 Stradale.

Ferrari SF90 Stradale nasıl üretiliyor? işte resmi cevap [Video]

Ferrari SF90 Stradale, geçtiğimiz yıl tanıtılmış en iddialı ve kışkırtıcı süper otomobil modelleri arasında yer alıyor. Peki bu araç nasıl üretiliyor? işte resmi cevabı;

Güç/ağırlık oranında tüm zamanların en iyi Ferrari modellerinden sayılan SF90 Stradale, gerçekten göz alıcı bir süper otomobil konumunda yer alıyor. Yaklaşık 625 bin dolarlık bir fiyat etiketi bulunan araç, hem teknik hem de tasarımsal anlamda Ferrari’nin en iddialı araçları arasında bulunuyor. İşte bu aracın nasıl üretildiği göstermek isteyen dev üretici, kısa süre önce yukarıda izleyebileceğiniz fabrika videosunu yayımladı. Her otomobil tutkunun hayranlıkla izleyeceği yaklaşık 10 dakikalık videoda, özellikle motora odaklanılmış. Videoda ayrıca modelin nasıl tasarlandığı konusunda da güzel gösterimler yapılıyor. İkonik kırmızı rengi üstünden boya sürecinin de gösterildiği SF90 Stradale, görebileceğiniz üzere tamamen seri bir otomasyondan çıkmıyor. Aracın üretiminde diğer birçok otomobilden farklı olarak çok daha fazla insan görev alıyor.

Ferrari SF90 Stradale.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ferrari SF90 Stradale hakkında bilinmesi gereken teknik detaylar şöyle

Araçta üç elektrik motoruyla birlikte 4.0 litrelik V8 motor görev yapıyor. İçten yanmalı motorun tek başına 769 beygir güç ve 800 Nm tork ürettiği, diğer motorlar ile birlikte 1.000 PS seviyesi ulaşıldığı aktarılıyor. Yeni geliştirilmiş 8 ileri otomatik şanzıman ve dört tekerlekten çekişli altyapı üzerinden yere aktarılan bu güç SF90 Stradale’yi 0’dan 100’e 2,5 saniyede, 0’dan 200’e ise sadece 6,7 saniyede taşıyabiliyor. Fabrika verisi olarak paylaşılan maksimum sürat değeriyse 340 km/s olarak karşımıza çıkıyor.