reklamı kapat

POPÜLER

2020 Skoda Octavia RS

2020 Skoda Octavia RS için resmi tanıtım duyurusu

Var olan beklentilerin ışığında Cenevre’de tanıtılacağı netleşen 2020 Skoda Octavia RS, motor dinamikleriyle de marka tarihine geçecek.

Standart versiyonların tanıtılmasının ardından “gözlerimizi yollara baktıran” 2020 Skoda Octavia RS için nihayet resmi açıklama yapıldı. Markanın kaynakları üzerinden gerçekleştirilen duyuruda otomobilin ilk gösterimi beklediğimiz gibi Cenevre Otomobil Fuarı’nda kapsamında düzenlenecek etkinlikte yapılacak. Mart ayındaki etkinlik öncesinde somut detaylarıyla da karşımızda olmasını beklediğimiz otomobille ilgili şu anda görsel nitelikte net bir yapı olduğunu söylemekse pek mümkün değil. Octavia iV RS adıyla ürün gamındaki yerini alacağını gördüğümüz yeni model, hibrit motor kombinasyonun sahip ilk RS versiyonu olarak da Skoda tarihine geçmeye hazırlanıyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2020 Skoda Octavia RS için masada görünenler

Octavia RS’i ilk olarak karşımıza çıkartacak olan motor kısmı aslında Volkswagen Golf ve SEAT Cupra ürün gamında da göreceğimiz seçenekler arasında. 1,4 litrelik benzinli motor ve bir adet elektrik motorunun bir araya geldiği bu birliktelikte ortaya 245 PS güç ve 400 Nm tork gibi fena sayılmayacak değerler çıkıyor. Octavia’nın ateşli versiyonu bu kombinasyonda 0’dan 100’e yaklaşık 7 saniyede çıkabilecek. Saf elektrik modunda vadedilen 55 kilometrelik menzil ise performansla birlikte ekonomik sürüşe de olanak tanıyacak. Modelle ilgili henüz netleşmeyen bir detay da dizel versiyonuna sahip olup olmayacağı. Eğer bu gerçeğe dönüşürse, 240 PS güç ve 500 Nm tork üreten 2.0 litrelik twin-turbo makineyi de seçenek listesinde görebiliriz. Gelişmeler LOG.com.tr’de olacak.

İlginizi çekebilir

Karoq Velo