reklamı kapat

POPÜLER

2020 Skoda Octavia RS

Elektrik gücüne o da katıldı; karşınızda 2020 Skoda Octavia RS [Video]

Gerçekleştirilen özel tanıtım etkinliğiyle karşımıza çıkarılan 2020 Skoda Octavia RS, markasının hibrit salgınından nasibini alıyor.

Test sürecinden itibaren takip ettiğimiz 2020 Skoda Octavia RS için resmi kaynaklar ve sızıntılar derken nihayet resmi örtünün kaldırıldığı gün geldi. Birçok yeni modelle aynı gün içerisinde tanıtımı gerçekleştirilen Octavia RS için son kullanıcıya ulaşacak teknik özellikleri de sıkı LOG takipçileri için çok da şaşırtıcı olmayacak. Tasarım dinamikleriyle birlikte çok daha modern bir hal alan performans rozetinin kendi içerisindeki yeni sayfası ise kaputun altındaki değişimde yaşanıyor. İlk kez hibrit motor seçeneği üzerinden kullanıcılarla buluşacak olan otomobil, bu sayede hem daha çevreci hem de daha ulaşılabilir bir seçenek haline getiriliyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2020 Skoda Octavia RS hibrit motor dinamikleri ne vadediyor?

1,4 litrelik benzinli motor ve 85 kW güç üreten elektrik ünitesiyle birlikte karşımıza çıkan yeni Octavia RS’in bu kombinasyondaki resmi verileri 245 PS güç ve 400 Nm olarak netlik kazandı. Araç içerisinde sunulan sürüş modlarının en üstü olarak nitelendirebileceğimiz Sport’un aktif olduğu senaryoda Octavia RS’in 0’dan 100’e hızlanması 7,3 saniye olarak teknik tabloya yansıyor. Otomobilin maksimum hız bazında erişebileceği sürat ise 225 km/s ile sınırlandırılmış durumda. Standart olarak dört tekerlekten çekişli olarak gelen modelin 6 ileri DSG ile kombin edildiğini ve saf elektrik modunda 60 kilometre menzil kat edebildiğini de belirtmeden geçmek olmaz. Yine donanım bazında; 18 inçlik tasarım jantlar, RS odaklı fren kaliperleri, gövde parçaları, deri direksiyon simidi ve alüminyum pedal ile setinin de RS’de standart olarak sunulduğunu görüyoruz. Önümüzdeki süreçte 2.0 litrelik dizel ve benzinli motor seçenekleriyle de satışa sunulacak olan Octavia RS’in asfalta çıkış sürecinin bu yıl kademeli olarak gerçekleştirilmesi bekleniyor.