reklamı kapat

POPÜLER

Volkswagen ID 4
Volkswagen ID.4

Volkswagen ilk elektrikli crossover aracı ID.4’ün fotoğraflarını paylaştı

Uzun zamandır dedikodusu konuşulan Volkswagen ID.4 hakkında açıklama geldi. Şirket, ID.4 modelinin markanın ilk crossover elektrikli otomobili olacağını onayladı.

Volkswagen otomobilin adını onaylamakla birlikte otomobile ait iki yeni fotoğraf da paylaştı. Daha önce ortaya çıkan kamuflajlı fotoğraflardan daha iyi bir temiz bir görünüme sahip olan ID.4 ile ilgili Volkswagen CEO’su açıklamada bulundu. Volkswagen markası CEO’su Ralf Brandstatter, “Olağanüstü aerodinamik özellikler sürtünme katsayısını azaltıyor ve ID.4’ün menzilini, sürücü paketine bağlı olarak 500 kilometreye kadar yükseltiyor” dedi. Bu düşük sürtünme muhtemelen daha önceki casus çekimlerinde gördüğümüz ızgaranın tam olmaması sayesinde sağlandığını söyleyelim. ID.4’ün dört tekerden çekişli versiyonunun da olacağı belirtiliyor. Otomobilde 77 kWh‘lık bir pil paketinin olacağı ve arka motorun 205 beygir güç ve 310 Nm tork üreteceği ifade ediliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Volkswagen ID.4 otomobil tutkunları tarafından dört gözle bekleniyor

Bir basın açıklamasında şirket, pilin “düşük bir ağırlık merkezi ve optimum sürüş dinamikleri oluşturmak için alt gövdenin merkezine yakın bir yere” yerleştirildiğini belirtmişti. VW ayrıca, ID.4’ün kompakt elektrikli tahrik sistemi sayesinde “bol miktarda iç alan” sunacağını ve tamamen dijital, dokunma ve ses kontrollü kokpit özelliğine sahip olduğunu söylüyor. Volkswagen ID.4 modelinin bu yılın sonlarına doğru satışa sunulması bekleniyor. Aracın satış fiyatı ise henüz açığa çıkmış değil. Aracın satış fiyatı açıklanması durumunda sizlerle paylaşacağız.

İlginizi çekebilir

2020 Renalt Captur tanıtıldı! İşte bilmeniz gerekenler