reklamı kapat

POPÜLER

Volkswagen ID.4

Geleceğin vizyonunu gözler önüne seren crossover: Volkswagen ID.4

Volkswagen, ID.3 modelinin ardından ID.4 modelini otomobil tutkunlarıyla buluşturmaya hazırlanıyor. Automotive News’un aktardığı bilgiye göre ID.4, Frankfurt Otomobil Fuarı’nda gün ışığına çıktı.

Fuarda gösterilem bir videoda ortaya çıkan modelin 5 kişilik oturma düzeniyle geleceği belirtiliyor. I.D. Crozz konseptinden izler taşımasını beklediğimiz Volkswagen ID.4 crossover aracın 300 beygirlik bir güç sunması bekleniyor. Frankfurt Otomobil Fuarı’nda buzlu bir camın arkasında sergilenen otomobilin plasında Next ID (Sıradaki ID) yazıyor. Buzlu bir camın arkasında olduğu için otomobilin tasarım detayları henüz ne yazık ki belli değil. ID.4 ün kasım ayında düzenlenecek Los Angeles Otomobil Fuarı’nda tanıtılması bekleniyor. Volkswagen’in ID.3 modelini Avrupa pazarına ID.4 modelini ise Amerika pazarına sunacağı belirtiliyor. SUV aracın önümüzdeki yıl itibarıyla satışa sunulmasını bekliyoruz. Otomobille ilgili yeni detaylar geldiğinde sizlerle paylaşacağız.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Volkswagen ID.4 merak ediliyor. Peki ID.3 ne gibi yenilikler vadediyor?

ID.3 modeli, üç farklı versiyon halinde hazırlanmış. İlk versiyon 45 kWh pil üstüne kuruluyor ve yaklaşık 329 km menzil sunuyor. Diğer versiyonda 58 kWh pil yer alıyor ve 421 km menzil değeri açıklanıyor. En üstteki versiyon ise 77 kWh piliyle tam 550 km yol yapabiliyor. Volkswagen ID.3’ün sadece 30 dakika içerisinde tam 289 kilometre menzil sunacağı ifade ediliyor. Otomobilin açıklanan Avrupa başlangıç fiyatı 30 bin euro seviyesinde.