reklamı kapat

POPÜLER

Volkswagen ID.3

Elektrikli Volkswagen ID.3 için kullanıcıların içini rahatlatacak garanti açıklaması

Frankfurt Otomobil Fuarı’nda düzenlenecek etkinlikle tanıtılacak Volkswagen ID.3, batarya garantisi konusunda beklentiyi karşılayacak gibi.

Seri üretim versiyonunun tanıtımı için geri sayımın devam ettiği Volkswagen ID.3 ile ilgili her geçen gün önemli gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Geçtiğimiz ay içerisinde 1.000 euroluk depozito karşılığında ön siparişe açtığı otomobili üzerinde soru işaretlerini azaltmak isteyen Volkswagen, kullanıcıların içini rahatlacak bir açıklama daha yaptı. Doğrudan ön sipariş sürecine de olumlu etki yapacağını düşündüğümüz açıklama kapsamına aracın batarya garanti süresini dahil eden marka, 8 yıl gibi önemli bir süreyi kapsama alıyor. Kullanıcılara 8 yılın kilometre karşılığı olaraksa 160.000 kilometreye kadar garanti verilecek.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Volkswagen ID.3 menzil detayları

Zaman ve kilometre bazlı garanti kapsamaların dışında açıklama içerisinde dikkat edilmesi gereken bir nokta da bataryanın ömrü oldu. Volkswagen cephesi 160.000 kilometre veya 8 yıl gibi derecelerin geride bırakılmasına rağmen batarya sağlığının en az yüzde 70 seviyesinde olcağının altını çiziyor. Halihazırda 20.000 civarı ön sipariş alan otomobilin bu garanti açıklamasının ardından hedeflenen 30.000 ön sipariş adedini elde edip etmeyeceğini, eylül ayındaki tanıtımda öğrenmiş olacağız. 330, 420 ve 550 kilometre olmak üzere üç farklı menzil değeri vadeden batarya paketiyle satışa sunulacağını bildiğimiz ID.3 giriş seviyesinde 30.000 euronun altında etiket fiyatına sahip olacak.

İlginizi çekebilir

Elektrikli Isetta