reklamı kapat

POPÜLER

Volkswagen

Volkswagen beklenen yeni şanzımanını tanıttı

Alman otomobil devi Volkswagen, bir süredir beklenen hamleyi gerçekleştirdi. Şirket, eskisine göre daha verimli ve çevreci yeni şanzımanını tanıttı.

Günümüzde otomobil üreticilerinin çoğu otonom araç teknolojileri ya da elektrikli otomobil üretimi gibi başlıklara odaklansa da bir yandan geleneksel mekanik aksamları da geliştirmeyi ihmal etmiyorlar. Volkswagen de beklenen mekanik geliştirmelerinden bir yenisini şanzımanları üzerinde yaptı. Şirket MQ281 adını verdiği yeni manuel şanzımanını tanıttı. Yapılan açıklamada yeni şanzımanın selefine göre daha verimli ve performanslı olduğu söylendi. Öyle ki bu yenilik sayesinde emisyon değerleri kilometre başına 5 gram kadar düşürülmüş. Ayrıca markanın SUV ürün gamının da artması ile birlikte ortaya çıkan yeni nesil ve SUV uyumlu manuel şanzıman ihtiyacı da karşılanmış oldu. Söz konusu şanzıman 340 Nm torka kadar dayanıklılık gösteriyor. Bu sayede hem dizel hem benzinli ünitelerde kullanılması bekleniyor. Yeni parçanın ilk olarak yeni Passat’da kullanılacağı da gelen haberler arasında.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Volkswagen ID.3 için de çalışmalar devam ediyor

Geçtiğimiz ay itibarıyla 20.000 sipariş adedini yakalayan ve hedeflenen 30.000’e biraz daha yaklaşan ID. 3 için bazı temel noktalar masada belirmiş durumda. Son gelişme olarak marka tarafından 8 yıl veya 160.000 kilometreye kadar garanti kapsamına alındığı açıklanan model, gündeme geldikçe de popülerliğini artıracak gibi görünüyor. 330, 420 ve 550 kilometre olmak üzere üç farklı menzil değeri sunabilen batarya paketiyle satış noktalarındaki yerini alacak olan ID.3 giriş seviyesinde 30.000 euronun altında etiket fiyatına sahip olacak. Yeni jenerasyon elektrikli otomobil ailesinin ilk temsilcisi Volkswagen ID. 3 eylül ayı itibarıyla sahnede görmeyi bekliyoruz.

İlginizi çekebilir

Volkswagen T-Cross için çarpışma testi sonuçları açıklandı