reklamı kapat

POPÜLER

Volkswagen T-Roc R

Tanıtımına günler kala Volkswagen T-Roc R sürprizi

Volkswagen, önümüzdeki ay Cenevre Otomobil Fuarı‘nda tanıtacağı hızlı T-Roc’un  çizimini paylaştı. Alman markanın SUV ailesine katılacak olan Volkswagen T-Roc R, crossover kimliğini yüksek performans ile birlikte sunacak.

Bu otomobille ilgili detaylar henüz açıklanmış değil, ancak T-Roc R’ın sportif bir tarza ve dinamik sürüşe önem verenlere uygun bir karaktere sahip olacağı açıklanıyor. 2-litrelik Golf R motoruyla donatılacağı ve 300 bg seviyelerinde güç sunacağı tahmin edilen T-Roc R’ın önceliği, diğer tüm R otomobilleri gibi performans olacak. T-Roc R, VW Group çatısı altında bağımsız bir iştirak olarak faaliyet gösteren Volkswagen R tarafından yaratıldı. Otomobildeki R harfi, markanın motorsporlarıyla olan bağını temsil ediyor ve Golf R32’den günümüze en performanslı Volkswagen’lerde kendine yer bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

T-Roc 200 bin adetlik satışı aştı

Volkswagen’in SUV gamındaki en küçük model olan T-Roc, SUV kimliğini bir hatchback otomobilin dinamikleriyle sunmak üzere yollara çıkmıştı. Kısa sürede 200 bin adetlik satışa ulaşan T-Roc, geçtiğimiz ay ülkemizde de satışa sunuldu. Türkiye pazarına 192.000 TL’den başlayan fiyat etiketleriyle sunulan otomobilin Cenevre Otomobil Fuarı’nda göreceğimiz  R versiyonu ise muhtemelen Türkiye’ye özel sipariş üzerine ithal edilecektir.

İlgili video

Yeni Volkswagen Passat ve sunduğu yenilikler