reklamı kapat

POPÜLER

samsung

Samsung’dan teknoloji dünyasına beklenmedik açıklama

Forbes’la röportaj gerçekleştiren Samsung’dan beklenmedik bir açıklama geldi. Samsung, 4K Ultra HD Blu-ray oynatıcıların üretimini durdurduğunu belirtti. Samsung böyle bir açıklama yaparak kullanıcıları şaşırttı.

CNET yayını da Samsung’un Full HD Blu-ray oynatıcıların üretimine son vereceğini açıkladı. Samsung’un ABD pazarı için yeni Blu-ray veya 4K Blu-ray oynatıcı modelleri üretmeyeceğini ifade etti. ABD pazarını ilgilendiren bu gelişmenin diğer ülkeleri kapsayıp kapsamadığı ise şu an için bilinmiyor. Samsung tarafından konuyla alakalı bir açıklama gelmediğinin altını çizmek gerekiyor. Ancak paylaşılan açıklamalara bakıldığında Samsung’un gelecekte Blu-ray oynatıcı üretimine diğer ülkelerde de son vereceğe benziyor. Samsung’un 2016 yılında 4K Ultra HD Blu-ray oynatıcısını piyasaya sürdüğünü belirtmekte yarar var. Disklerin kullanımın azalarak kullanıcıların Netflix gibi video servislerini tercih etmesi Samsung’un bu kararı almasında rol oynamış olabilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Nielsen’in disklerle ilgili raporu

Nielsen’in geçtiğimiz yılın ikinci çeyrek raporuna göre, DVD/Blu-ray oynatıcı gibi bazı cihazlar, internet üzerinden oynatan cihazların yaygınlaşmasıyla birlikte ilgisini kaybetti. TV izleyen kesimin sadece yüzde 66’sının evlerinde bir disk oynatıcı cihaz olduğu, bir yıl önce bu oranın yüzde 72 olduğu ifade ediliyor. ABD’yi kapsayan araştırmada ortalama bir Amerikan yetişkinin Blu-ray veya DVD oynatıcı ile günde ortalama 5 dakika geçirdiği de belirtiliyor.

İlginizi çekebilir

Samsung Galaxy S10+ ve Galaxy S10 inceleme videosu