reklamı kapat

POPÜLER

Volkswagen Golf

Yeni Volkswagen Golf için üretim tarihi açıklandı

Son dönemde gündemden düşmeyen yeni Volkswagen Golf için üretim tarihi açıklandı. Açıklamalar sevenlerinde buruk bir mutluluk yarattı.

Alman otomobil üreticisi Volkswagen, başarılı modeli Golf hakkında bir açıklama daha yaptı. Son aylarda amatör fotoğrafları ile otomobil severlerin dilinden düşmeyen model, bekleyenlerini üzecek gibi duruyor. Eylül ayında düzenlenecek Frankfurt Otomobil Fuarı’nda tanıtılması beklenen modelin çıkış tarihi ertelendi. Tanıtımı bir ay kadar daha ertelenen Yeni Volkswagen Golf’ün tanıtımının eylül ayında yapılacağı açıklandı. Üretimin ise bu yılın son çeyreğinde başlayacağı gelen gider bilgiler arasında.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yazılım sorunları çekiliyordu

K8 kodlu yeni Volkswagen Golf, normalde 2019 Frankfurt otomobil Fuarı kapsamında tanıtılacaktı. Daha sonra ertelenen ve 2020’nin başına bırakıldığı söylenen otomobil, bu ertelemeyi yazılım sorunları nedeniyle almış durumda. Şirket yetkilisi Juergen Stackmann tarafından verilen bilgiye göre aracın yazılımsal altyapısında yaşanan sorunlar halen çözülemiyor. Daha önce hiç böylesine geniş çaplı bir yazılım sorunu yaşamadıklarını belirten Stackmann, yazılımsal olarak sağlam bir altyapının gelecek için çok önemli olduğunu belirtiyor. Peki neden yazılım bu kadar büyük bir sorun oluşturuyor?

Söylendiği kadarıyla yeni Volkswagen Golf, Tesla araçlar gibi kendisini uzaktan güncelleyebilecek. İşte bu yeni altyapıda ciddi problemlerin olduğu belirtiliyor. Özellikle güvenlik konusunda ciddi çalışmalar yapan ve bağlantılı olarak sorunlar ile karşılaşan firma, yeni döneme girmekte oldukça zorlanıyor gibi görünüyor. Bir akıllı telefondan tam 10 kat daha fazla satır kodun yazıldığı otomobil, bu tarafta sorunsuz olana kadar karşımıza çıkmayacak izlenimi yaratıyor. Juergen Stackmann, “kullanıcıların telefonları bozulursa çok sinirlenirler. Ancak otomobil çok daha başka ve kritik” açıklamasını yapıyor

İlginizi çekebilir

Tesla altyapısına sahip elektrikli Volkswagen Beetle sizin olabilir