reklamı kapat

POPÜLER

Volkswagen

İşte Volkswagen’in 2019 yılında çıkacak modelleri

Alman otomobil üreticisi Volkswagen, 2019 yılında çıkarmayı plandıkları modelleri de içeren bilgileri yaptıkları son toplantıda kamoyu ile paylaştı.

Alman üretici, Amerika Birleşik Devletleri’nde gerçekleştirilen yıllık basın toplantısında, çıkaracakları yeni modeller hakkında önemli ipuçları verdi. 2.5 saat süren toplantıda Audi Q3 Sportback, Porsche Cayenne Coupe gibi modellerin yanında ismi açıklamayan bir crossoverın da yolda olduğu bilgisi verildi. Görsellerde yer almasa da Golf 8’in de yıl sonuna kadar tanıtılacağı söylendi. Elektrikli otomobillere yıldan yıla yatırımlarını arttıran şirket, basın toplantısında bu konuyu da es geçmedi. Görselde görebileceğiniz üzere bu sene elektrikli Bora gibi modeller karşımızda olacak.

volkswagen 2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Volkswagen Golf 8 hakkında neler biliyoruz?

Volkswagen Golf efsanesi hayatımızda yer almaya devam ediyor. Sınıfının en çok satan modellerinden olan aracın, kısa süre önce Mk8 versiyonu kamuflajsız olarak görüntülendi. Baktığımız zaman 2020 Volkswagen Golf mevcut modelden aşırı oranda farklı görünmüyor. Modelin son yıllardaki modern çizgisini devam ettiren firma, ufalttığı far takımıyla daha dikkat çekici bir ön tasarım tercih ediyor. Genel olarak daha keskin ve köşeli bir yapısı bulunan otomobil, direkt olarak kapıdan çıkan aynalarıyla da fark yaratıyor.

Volkswagen golf

Yerini alacağı modelden daha geniş olduğu belirtilen modelin, henüz içi görüntülenmiş değil. Burada büyük değişiklikler yapmadığı tahmin edilen firma, aracını MQB Evoplatformu üzerine kuracak bilgisi veriliyor. Mevcut araçlarda kullanılan platformun güncellenmiş hali olan MQB Evo sayesinde 2020 Volkswagen Golf biraz daha büyük bir dingil mesafesine sahip olacak ve böylece arkadaki yolculara sunulan diz mesafesi artacak. MK7’ye oranla 45 kg daha hafif olacağını belirtilen yeni Golf, bagajını da büyütecek deniyor.

İlginizi çekebilir

300 beygir gücüyle Volkswagen T-Roc R tanıtıldı