reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Black Shark 2
Xiaomi Black Shark 2

Xiaomi Black Shark 2 hakkında ortaya çıkan ilginç pil detayı

Gündemden düşmeyen oyun odaklı Xiaomi Black Shark 2 modeli için gerçekten ilginç bir pil detayı ortaya çıktı. Model bu konuda çok iddialı olacak gibi duruyor.

Hem teknik hem de tasarımsal olarak detaylanmaya devam eden Xiaomi Black Shark 2, biliyorsunuz resmi olarak 18 Mart tarihinde lanse ediliyor. Çin’den düzenlenecek bir etkinlikte tanıtılacak telefon, ilerleyen dönemde Avrupa pazarında da satılacak deniyor. İşte bu dikkat çeken model, resmi olarak yapılan bir açıklamaya göre “e-spor seviyesi” pile sahip olacak. Şu an bununla tam olarak ne denmek istendiği anlaşılmıyor. Ancak firma yetkilisine göre modelde kullanılan pilin kimyasal yapısında önemli değişiklikler yapılmış. Aynı zamanda şarj algoritması da değiştirilen pil, tüm bunlar birleşince yüzde 60 oranında daha yüksek şarj / deşarj performansı sunuyor deniyor. Bu açıdan çok hızlı şarj olacağı ancak uzun oyun süreleri sunacağı tahmin edilen pil, telefon için heyecanı artırıyor. Pilin kapasitesi ise henüz bilinmiyor. Ancak en az 4.000 mAh’lık bir kapasite bekleniyor.

Xiaomi Black Shark 2
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi Black Shark 2 merak edilen bir cihaz

Geçen gün sinleştiği üzere gücünü 7 nm üretim sürecinden çıkan Snapdragon 855 işlemciden ve en üstte 12 GB RAM’den alacak telefon, performans konusunda çok iddialı durumda. Yine kesinleştiği üzere kutusundan Android Pie ile çıkacak modelin, Liquid Cooling 3.0 sistemine sahip olacağı da açıklanmıştı. Söylendiği kadarıyla telefonun içerisinde geniş alanı kaplayan büyük bir soğutma sistemi yer alıyor. İşte bu sayede Snapdragon 855‘i soğutma konusunda sorun yaşamayacak denilen Xiaomi Black Shark 2, kaça satılacak henüz bilinmiyor. Ancak fiyatın Snapdragon 855‘li benzer modellerden çok daha aşağıda olacağı tahmin ediliyor.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi katlanabilir akıllı telefon modeli