reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Black Shark 2 Xiaomi Black Shark Hero
Xiaomi Black Shark 2 Xiaomi Black Shark Hero

Xiaomi Black Shark 2 için şaşırtan yeni detay

Resmi olarak 23 Ekim tarihinde yani yarın lanse edilecek Xiaomi Black Shark 2, bugün şaşırtan ilginç bir detayla gündeme geldi.

Black Shark’ın yerini alacak Xiaomi Black Shark 2, sağlam bir kaynaktan gelen bilgiye göre bu şekilde isimlendirilmeyecek. Şimdiye kadar hep böyle adlandırılan telefon, söylendiği kadarıyla direkt olarak Xiaomi Black Shark Hero adıyla karşımıza çıkacak. “Hero” kelimesini tam olarak neden tercih ettiği bilinmeyen firma, gerçekten ilginç bir adım atıyor. Geçtiğimiz günlerde “ilk aşamada” Türkiye’de satışa sunulmayacağını duyduğumuz cihaz, biliyorsunuz “oyun telefonu” seviyesinde yer alıyor. Resmi kayıtlar ve sızıntılarda gördüğümüz kadarıyla Xiaomi Black Shark 2 ya da yeni adıyla Xiaomi Black Shark Hero, tasarımsal olarak Black Shark‘a oldukça benziyor. İlk modelden farklı olarak dikey konumlandırılan çiftli arka kamera ile gelen telefon, yanlarında yer alan LED aydınlatma sistemiyle dikkat çekiyor. Bu LED’lerin oyunlar yanında bildirimler için de kullanılacağı söyleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi Black Shark 2 / Xiaomi Black Shark Hero için şu teknik detaylar bekleniyor

5,99 inç çentikli ekranında 2160×1080 piksel çözünürlük sunacak telefon, parmak izi sensörünü ilk model gibi önde değil arkasında taşıyor. Telefon gücünü ise yine özel sıvı soğutma sistemiyle desteklenen Snapdragon 845 işlemciden ve 8 GB RAM‘den alıyor. Yayımlanan Geekbench testine Android 8.1 Oreo ile giren modelin, çıkıştan sonra güncel sürüm Android 9.0 Pie‘a da geçeceği tahmin ediliyor. Bu donanım altyapısıyla telefon Geekbench’in tek çekirdek testinden 2.403 puan, çok çekirdek bölümünden ise 8.389 puan alıyor. Performans konusunda ilk modelden çok daha iyi olmayan cihaz, resmi kayıtlarda 4.000 mAh pil ile görünüyor.

İlgili Video

Telefonu çalışırken gösteren en net video