reklamı kapat

POPÜLER

Samsung oyun telefonu

Samsung’dan dikkat çeken oyun telefonu haberi

Samsung, bugün yine uzun süredir gündemde olan oyun telefonu ile gündeme geldi. Firma bu konuda oldukça kararlı görünüyor. İşte ortaya çıkan yeni söylentiler;

Samsung, oyun telefonu konusunda zaman zaman karşımıza çıkıyor. Daha önce bu telefona Galaxy X (Katlanabilir modelin adı Galaxy F olacak) adını vermek istediğini duyduğumuz firma, görünüşe bakılırsa bu model için çok ciddi düşünüyor. Yeni gelen bilgilere göre dev şirket kesin olarak bir oyun telefonu geliştiriyor. Henüz bu model için elimize çok fazla detay bulunmuyor. Ancak kaynaklar modelin Galaxy A serisinde kullanılan standart tasarım dili üzerine kurulacağını belirtiyor. Gücünü Snapdragon 845 işlemciden ve 8 GB RAM‘den alacak denilen modelin, Galaxy Note 9’daki gibi özel bir soğutma sistemi taşıması bekleniyor. Biliyorsunuz güncel telefonların hepsinde uzun oyun seanslarında performans düşmesin diye soğutma sistemi yer alıyor. Buna ek olarak en az 4.000 mAh pile sahip olacağı belirtilen modeli, 256 GB’a kadar depolama sunacağı da tahmin ediliyor. Kasım ayı sonunda tanıtılabileceği söylenen modelin, Razer Phone 2, Asus ROG Phone, Xiaomi BlackShark 2 ve ZTE Nubia Red Magic karşısına çıkacağı görülüyor. Yani oldukça güçlü modeller rakip alınıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung oyun telefonu öne çıkabilir mi?

Genel olarak oyun telefonları çok fazla gündeme gelmiyor. Çünkü “oyun” odaklı geliştirilmeyen diğer akıllı telefonlar da çok iyi oyun performansı sunuyor. Bu yüzden çok fazla bir heyecan yaratmayacak denilen Samsung imzalı oyun telefonun, öne çıkabilmek adına çok ciddi bir farkı yaratması gerekiyor. Bu da mevcut donanım altyapıları nedeniyle zor görünüyor.

İlgili Video

Huawei Mate 20 ailesi