reklamı kapat

POPÜLER

Samsung oyun telefonu

Samsung’un ilk oyun telefonu hakkında yeni bilgiler

Samsung oyun telefonu bugün bir kez daha gündemde bulunuyor. Aktif olarak geliştirilen model, GPU tarafında önemli bir detay taşıyor.

Geçtiğimiz gün “kesin olarak geliştiriliyor” haberiyle gündeme gelen ilk Samsung oyun telefonu, Galaxy X adıyla karşımıza çıkacak deniyor. Bugün gelen yeni bilgilere göreyse model S-GPU üzerine kuruluyor. Yani firmanın kendi geliştirdiği grafik birimine sahip olacak telefon, bu açıdan oldukça yüksek oyun performansı sunacak deniyor. Bu bir oyun telefonu için çok iyi görünürken, bu S-GPU biriminin Exynos işlemciler ile çok iyi uyum sağlayacağı söyleniyor. Özel bir soğutma sistemiyle gelecek denilen model için elimizde halen çok fazla detay bulunmuyor. Daha önceki kaynaklar modelin Galaxy A serisinde kullanılan standart tasarım dili üzerine kurulacağını belirtiyor. En az 4.000 mAh pile sahip olacağı belirtilen modelin, 256 GB’a kadar depolama sunacağı da tahmin ediliyor. Kasım ayı sonunda tanıtılabileceği söylenen modelin, Razer Phone 2, Asus ROG Phone, Xiaomi BlackShark 2 ve ZTE Nubia Red Magic karşısına çıkacağı görülüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung oyun telefonu için söylentiler artıyor

Daha önce de söylediğimiz üzere oyun telefonları çok fazla gündeme gelmiyor. İlk olarak bu modeller Türkiye’de satılmıyor. İkinci olaraksa Galaxy Note 9 gibi telefonlar zaten hali hazırda çok iyi oyun performansı sunuyor. Bu yüzden oyun telefonlarının öne çıkabilmek adına tasarım ve performanstan fazlasını sunması gerekiyor. Belki de oyun konsolu dünyasındaki gibi telefona özel oyunların gelmesi gerekiyor.

İlgili Video

Kasım ayında Türkiye’de satışa çıkacak Huawei Mate 20 ailesi