reklamı kapat

POPÜLER

Snapdragon 675

3 kamera destekli Snapdragon 675 ve sunduğu tüm yenilikler

Qualcomm, en yeni mobil işlemcisi Snapdragon 675’in duyurusunu gerçekleştirdi. Orta segmenti hedef alacak akıllı telefonlarda göreceğimiz işlemci gelişmiş oyun performansı sunuyor. 2 GHz’lik sekiz çekirdeğe sahip olan işlemciye Adreno 612 grafik işlemcisi eşlik ediyor.

İşlemcinin 8 GB’a kadar RAM desteğini sunduğunu söyleyelim. Snapdragon 675 işlemcisi yüksek kare hızı ve pürüzsüz bir oyun deneyimi vadediyor. Yapay zeka teknolojisinde yeniliklerle gelen işlemci, 3 kamera desteğiyle fark yaratıyor. Snapdragon X12 modemi bünyesinde barındıran işlemci 600 Mbps’ye varan internet hızı sunuyor. Bluetooth 5.0 ve aptX desteğine de sahip olan işlemcide Quick Charge 4+ olarak adlandırılan hızlı şarj teknolojisi de mevcut. Bu teknoloji sayesinde telefon sadece 15 dakikada yüzde 50 şarj seviyesine ulaşabiliyor. Qualcomm 250L ISP (Görüntü Sinyal İşlemcisi) sayesinde, Snapdragon 675 akıllı telefon kullanıcılarının gündüz ve gece profesyonel kalitede fotoğraf ve video çekebilmelerini sağlıyor. Çip, telefoto (5x optik zuma kadar), geniş açı ve süper geniş görüntü yakalama dahil olmak üzere arka ve ön üçlü kamera kurulumlarını destekliyor. Arka plan bulanıklaştırma, ve3D yüz kilidi açma gibi özelliklerin işlemci tarafından desteklendiğini söyleyelim.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Snapdragon 675 işlemcisini hangi modellerde göreceğiz?

480 FPS ağırlaştırılmış video çekim özelliğiyle gelen Snapdragon 675’in hangi modellerde yer alacağı ise henüz bilinmiyor.

İlginizi Çekebilir

Bu da dört arka kameralı Galaxy A9 modeli