reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Neuro Game Booster

Samsung Neuro Game Booster ortaya çıktı; GPU Turbo’ya rakip mi geliyor?

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung, Galaxy S10 ailesi öncesinde önemli bir haberle gündeme geldi. Firma Samsung Neuro Game Booster için resmi kayıtta bulundu.

Akıllı telefonları ön çıkarmak için artık sadece çok güçlü donanımlar kullanmak yeterli olmuyor. Firmalar bu yüzden çeşitli yazılımsal sistemler de geliştiriyor. Bu konuda Samsung da büyük arge çalışmaları yapıyor. İşte bu açıdan firmanın Avrupa merkezli olarak kayıtladığı yeni yazılım Neuro Game Booster, dikkat çekici görünüyor. Söylendiği kadarıyla bu yazılım aşağıda detaylandırdığımız Huawei / Honor imzalı GPU Turbo gibi çalışıyor. GPU (Grafik birimi) merkezli olduğu söylenen teknoloji, yapay zeka ve bilgisayar öğrenme kullanarak telefonda ciddi optimizasyonlar yapıyor ve oyun performansını artırıyor deniyor. Exynos 9820 ve Snapdragon 855’deki özel NPU birimlerinden güç alacak denilen Samsung Neuro Game Booster, gelecek Galaxy cihazların oyun performansı için kağıt üzerinde çok iddialı görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Neuro Game Booster rakibi GPU Turbo teknolojisi nedir?

GPU Turbo, direkt olarak GPU yani grafik performansına odaklanıyor. Yapılan açıklamaya göre GPU Turbo ile telefonların grafik işlem gücü yüzde 60 artırılıyor, enerji harcaması ise yüzde 30 oranında azaltılıyor. Bu sayede örneğin teknolojiye sahip olan ilk model Honor Play, destekli oyunlarda birçok amiral gemisini (Çok çekirdek GPU gücü açısından) geçebiliyor. Tüm bu kazanımı donanım yanında derin yazılım değişiklikleriyle elde eden firma, altyapıyı Kirin işlemci ailesi üzerine kuruyor.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi’nin yeni akıllı telefonu Redmi Note 7