reklamı kapat

POPÜLER

iPhone

Apple iPhone XI için hazırlanan gerçekçi konsept [Video]

Apple’ın 2019 iPhone ailesi son haftalarda sık sık gündeme geliyor. Bu sefer ise modelleri Hasan Kaymak tarafından hazırlanan gerçekçi iPhone XI konsepti karşımıza çıkartıyor.

Geçen hafta yayımlanan habere göre 2019 iPhone ailesi 2018’de de olduğu gibi üç farklı modelden oluşuyor. Bunların sırasıyla 6,5 inç OLED ekranlı iPhone XI Max, 5,8 inç OLED ekranlı iPhone XI ve 6,1 inç OLED ekranlı iPhone XR (2019) olduğu söyleniyor. İşte bu modeller için hazırlanan konsept tasarımlardan bir tanesine de Almanya’da doğan ve yaşayan Hasan Kaymak imzasını attı. Apple’ın yeni iPad Pro’larda kullandığı gövde çizgisini iPhone formunda karşımıza çıkaran Kaymak, gerçekten güzel bir çalışmaya imza atmış durumda. Genel olarak daha ufak bir çentikle geleceği belirtilen ve buna uygun olarak hazırlanan konsept, çok olası olmasa da ekrana entegre Touch ID parmak izi sensörü üzerine kurulmuş durumda. Bağlantı tarafında sık sık dedikodusu gelen Type-C taşıyan konsept, modelin üçlü arka kamerasını da karşımıza getiriyor. Üçlü arka kameranın sadece Max modelinde olacağı konuşuluyor ve modülün bu kadar büyük olmaması bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple iPhone XI, XI Max ve XR için diğer bildiklerimiz şöyle

Örneğin aile Wi-Fi 6 standardına destek verecek. Bu sayede mevcut kullandığımız Wi-Fi 5’e oranla bağlantı hızı yüzde 40 oranında artacak telefonlar, IEEE 802.11ax teknolojisini temel alacak. 2019 ailesinin 5G bağlantı desteği sunacağı da dikkat çeken yeni bilgiler arasında yer alıyor. Firmanın bunun için MediaTek ve Samsung‘dan 5G modem alacağı söyleniyor.