reklamı kapat

POPÜLER

iPhone XI iOS 13

iPhone XI modelini iOS 13 ile hayal eden etkileyici konsept [Galeri]

Teknoloji devi Apple’ın bu yıl içerisinde tanıtacağı yeni akıllı telefonu iPhone XI, iOS 13 ile gelecek koyu arayüze kavuşacak. İşte bunu hayal eden yeni konsept.

Bildiğimiz kadarıyla 2019 iPhone ailesi 2018’de de olduğu gibi üç farklı modelden oluşuyor. Bunların sırasıyla 6,5 inç OLED ekranlı iPhone XI Max, 5,8 inç OLED ekranlı iPhone XI ve 6,1 inç OLED ekranlı iPhone XR (2019) olduğu söyleniyor. İşte bu modeller, iOS 13 işletim sistemiyle beraber koyu arayüz moduna sahip olacak. Bunun nasıl olacağını göstermek isteyen PhoneArena, karşımıza yeni bir konsept çalışma ile çıktı. Bu konsepti temel olarak üç arka kameralı Max üzerine kuran site, siyah arayüzün nasıl bir deneyim sunacağını gerçekçi şekilde karşımıza getiriyor. Uygulama logolarının arka bölümlerini de siyah olarak yapan site, bu modun OLED ekranlar ile çok büyük pil tasarrufu getireceğini de gözler önüne seriyor. Biliyorsunuz OLED ekranlar siyah üretiminde enerji harcamıyor, bunun yerine pikselleri kapatıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple iPhone XI köklü yenilikler taşımayacak

Telefonlar bu konseptte daha ufak bir çentiğe sahip. Bunun gerçekleşmesi gelen bilgilere bakılırsa olası duruyor. Face ID’ye güç veren TrueDepth kamera sistemini küçültmenin yolunu bulan firmanın, bunu 2020 iPhone modellerine bırakma ihtimali de bulunuyor. Büyük değişiklerin 2020 yılında yapılacağı iPhone dünyası, bu yılı da geçen yıl olduğu gibi ufak güncellemeler ile geçirecek gibi duruyor.

İlginizi Çekebilir

Samsung’un yeni arayüz yapısı