reklamı kapat

POPÜLER

Apple iOS 13

Birçok iPhone kullanıcısını fazlasıyla üzecek iOS 13 haberi

Teknoloji devi Apple‘ın üzerinde çalıştığı yeni işletim sistemi iOS 13, iOS 12’nin desteklediği birçok cihaza yüklenemeyecek gibi görünüyor.

Son dönemde Türkiye’deki iPhone fiyatlarına indirim yapacak haberleriyle gündeme gelen Apple, iOS 12’nin yerini alacak iOS 13 için aktif çalışmalar yürütüyor. Tamamen koyu arayüz moduyla geleceğini duyduğumuz işletim sistemi, bazı eski iPhone’ları kapsama alanı dışına alacak gibi görünüyor. Eğer gelen bilgiler doğruysa iPhone 5s, iPhone SE, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 6s ve iPhone 6s Plus modellerine iOS 13 güncellemesi verilmeyecek. Bu açıdan güncellemeyi sadece iPhone 7 ve üstüne çıkacak cihazların alacağı belirtiliyor. Şimdilik yüzde 100 doğrudur diyemediğimiz bu gelişme, özellikle iPhone SE kullanıcıları için kötü görünüyor. Çünkü bu modelin Apple tarafında yenisi bulunmuyor. iPhone SE 2 tüm isteklere rağmen halen yolda gibi durmuyor. Ayrıca halen iPhone 6s ailesini kullanan da bulunuyor. Apple bu hamle ile kişileri yeni iPhone’lara yöneltecek izlenimi yaratıyor. Düşen satışlar için bu yol bulunmuş olabilir deniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple, iOS 13 temelli gelecek 2019 iPhone ailesi üzerinde de çalışılıyor

2019 iPhone ailesi 2018’de de olduğu gibi üç farklı modelden oluşuyor. Bunların sırasıyla 6,5 inç OLED ekranlı iPhone XI Max, 5,8 inç OLED ekranlı iPhone XI ve 6,1 inç OLED ekranlı iPhone XR (2019) olduğu söyleniyor. Modellerde devrimsel yenilikler veya büyük bir tasarım değişikliği beklenmiyor.

İlginizi Çekebilir

iPhone Xs ile çekilmiş kısa film