reklamı kapat

POPÜLER

Apple iPhone Türkiye indirim

Apple iPhone fiyatlarına Türkiye’de indirim mi geliyor?

Teknoloji devi Apple, kısa süre önce 2019 ilk çeyrek sonuçlarını açıkladı. Bu konuda konuşan Tim Cook, Türkiye’yi de ilgilendirdiği düşünülen önemli bir açıklama yaptı.

Beklendiği gibi Apple’ın iPhone satışları düşüyor. 2019 ilk çeyrek sonuçlarına göre telefon satışından 52 milyar dolar gelir elde eden firma, geçtiğimiz yılın aynı dönemine oranla yüzde 15’lik bir düşüş yaşıyor. İşte bu düşüşün arkasında iPhone’ların çok yükselen fiyat etiketi yer alıyor. Ancak burada çok daha büyük başka bir etken daha bulunuyor. Bu etken Türkiye dahil bazı Amerika dışındaki pazarlarda yaşanan büyük kur artışları ve yaşanan stabil olmayan kur değişiklikleri. Bu durumun satışları vurduğunu belirten CEO Tim Cook, bu konuda bir adım atacaklarını belirtiyor. Amerika dışındaki fiyatları yeniden değerlendireceklerini söyleyen Cook, açıkça belirlenen pazarlarda iPhone fiyatlarının düşürüleceğini söylüyor. Bu pazarların henüz hangisi olduğu bilinmiyor ancak sürece Türkiye’nin de dahil olduğu tahmin ediliyor. Biliyorsunuz Türkiye’de buna gerçekten ciddi ihtiyaç duyuluyor. iPhone Xs neredeyse 10 bin TL’ye satılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2019 iPhone ailesi üzerinde de çalışılıyor

2019 iPhone ailesi 2018’de de olduğu gibi üç farklı modelden oluşuyor. Bunların sırasıyla 6,5 inç OLED ekranlı iPhone XI Max, 5,8 inç OLED ekranlı iPhone XI ve 6,1 inç OLED ekranlı iPhone XR (2019) olduğu söyleniyor. Modellerde devrimsel yenilikler veya büyük bir tasarım değişikliği beklenmiyor.

İlginizi Çekebilir

En garip iPhone modellerinden