reklamı kapat

POPÜLER

Tim Cook Apple

Apple Türkiye halen satışlara başlamadı, bugün mağaza satışları da yapılmadı

Apple Türkiye dün akşam bu saatlerinde hemen hemen tüm ürünlerinin satışını durdurdu. Firma halen satışları başlatmadı, mağaza satışlarını da durdurdu.

Apple Türkiye, halen resmi internet sitesinde AirPods, iPhone 11, iPhone 13, yeni MacBook Pro modelleri ve fazlası birçok ürünün satışını yapmıyor. Firmanın yeni ve eski birçok ürünü dün akşamdan bu yana kesinlikle elde edilemiyor. Ürünlerin gönderim kısmında sürekli olarak “şu anda mevcut değil” ibaresi gösteriliyor.

Bu durumun arkasında dün yaşanan büyük kur artışı yer alıyor. Firma kur güncellemesi için satışları durdurdu ve kur stabil seviyeye gelen kadar da satışa devam etmeyecek gibi görünüyor.

Apple gelen bilgilere göre temel alabileceği, oturaklı bir kur seviyesi bekliyor ve bu konuda da haklı görünüyor. Apple’ın ürünlerin yeni fiyatlarını temel alabileceği bu stabil kura göre belirlemesi, her halükârda eskiye oranla sağlam bir kur güncellemesi yani fiyat artışı yapması bekleniyor.

Apple’ın internet sitesi yanında fiziksel mağazaları da kullanıcılardan gelen bilgilere bakılırsa bugün satış konusunda hizmet verilmedi. Firmanın bugün sadece teknik hizmet verdiği aktarılıyor. Apple’ın resmi destek hattı ise durum hakkında bilgi vermekten kaçınıyor. Sadece sitede bir “güncelleme yapıyoruz” cevabı veriliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple Türkiye satışı durdurunca diğer satış kanallarında fiyatlar uçuşa geçti

Bu durumu fırsat bilen birçok teknoloji satıcısı (Büyük alışveriş sitelerinin çatısı altında yer alanlar), Apple’ın ürünlerine inanılmaz fiyatlar çekmeye başladı. Ne olursa olsun bu uçuk fiyatlardan kimsenin alışveriş yapmaması gerekiyor. Fırsatçılar şu an resmen açık bir dolandırıcılık içerisinde bulunuyor.

İlgili Video