reklamı kapat

POPÜLER

WhatsApp

WhatsApp web için çıkartma aracı çıktı, mesaj silme planı ses getirdi

Pazarın en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulamalarından WhatsApp, bugün yine iki farklı konuyla karşımızda yer alıyor. İşte detaylar;

WhatsApp için sabah saatlerinde yeni bir test ses getirmişti ve bu direkt olarak “çıkartmalar” ile alakalı olmuştu. Platforma kişilerin kendi çıkartmalarını oluşturma imkânı getirilecek denilmişti. İşte bu özellik kısa süre önce web sürümü için herkese açıldı.

Bu özellik sayesinde kişiler direkt olarak uygulama içerisinde kendi çıkartmalarını oluşturabilecek. Burada sistemlerde kayıtlı fotoğraflar kullanabilecek ve süreç ileride masaüstü uygulamalarına ve yüksek ihtimalle mobile de gelecek.

Bu arada geçtiğimiz haftalarda WhatsApp gönderilen bir mesajın silinmesi noktasında uygulanan 68 dakikalık limiti ileride kaldırabilir haberi ses getirmişti. Eğer firma bu adımı gerçekten atarsa, platformda gönderilen bir mesaj örneğin gönderildikten 2 hafta ya da 2 ay sonra silinebilecek yorumları yapılmıştı.

Bu imkân gerçekten güzel görünüyor ve birçok kullanıcıyı da mutlu edecek bir noktada yer alıyor. Ancak süreç tam olarak beklendiği gibi sınırsız olmayacak. WhatsApp’ın süreyi tamamen ortadan kaldırmayacağı, mesaj silme süresini 7 güne çıkarma planları yaptığı aktarılıyor

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

WhatsApp için başka gelişmeler de gündeme ses getiriyor

WhatsApp için yeni özellikler / imkanlar gelmeye devam ediyor. Bunların sonuncusu Android tarafında aktif olarak beta testine girdi. Biliyorsunuz uygulama içerisinde “Son Görülme” ayarları özelleştirilebiliyor. Şu an şirket “Son Görülme” konusunda kişilere “Herkes”, “Kişilerim” ve “Hiç Kimse” seçeneklerini sunuyor.

İşte bunlar arasına yakında “Kişilerim Hariç..” seçeneği de dahil edilecek. Bu seçenek sayesinde mesaj son görülme durumunu, WhatsApp durumunuzu ve hakkında bilginizi herkes değil sadece belirli kişiler için gizleyebileceksiniz.

Bu uzun zamandır geliştirilen ve beklenen özellik sayesinde sadece tek bir kişi için tüm son görülme durumunu gizlemek zorunda kalmayacaksınız. Şimdilik Android tarafında beta testleri yapılan özellik, ileride iOS dahil olmak üzere herkes için aktif edilecek.

İlginizi Çekebilir

OPPO’nun hazırladığı ilginç telefon konsepti