reklamı kapat

POPÜLER

WhatsApp

WhatsApp tarafında uygulama içi çıkartma oluşturma dönemi başlıyor

Pazarın en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulamalarından WhatsApp, bugün yeni bir özellikle daha gündeme geldi.

WhatsApp, sürekli olarak yeni testlerin merkezinde yer alıyor. Bu sefer bulunan ise direkt olarak “çıkartmalar” ile alakalı oldu. Ortaya çıktığı kadarıyla platforma kişilerin kendi çıkartmalarını oluşturma imkânı getirilecek.

Yakında herkes için çıkacak bu özellik sayesinde kişiler direkt olarak uygulama içerisinde kendi çıkartmalarını oluşturabilecek. Burada telefonda kayıtlı fotoğraflar kullanabilecek.

Özelliğin sadece mobil sürümler ile kısıtlı kalmayacağı, hatta bazı kişilerin süreci şu an Web sürümünde kullanabildiği aktarılıyor. Çıkartmaları ciddi şekilde kullanan bir aktif WhatsApp kitlesi bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

WhatsApp için kısa süre önce de güzel bir yeniliğin haberi geldi

WhatsApp için yeni özellikler / imkanlar gelmeye devam ediyor. Bunların sonuncusu Android tarafında aktif olarak beta testine girdi. Biliyorsunuz uygulama içerisinde “Son Görülme” ayarları özelleştirilebiliyor. Şu an şirket “Son Görülme” konusunda kişilere “Herkes”, “Kişilerim” ve “Hiç Kimse” seçeneklerini sunuyor.

İşte bunlar arasına yakında “Kişilerim Hariç..” seçeneği de dahil edilecek. Bu seçenek sayesinde mesaj son görülme durumunu, WhatsApp durumunuzu ve hakkında bilginizi herkes değil sadece belirli kişiler için gizleyebileceksiniz.

Bu uzun zamandır geliştirilen ve beklenen özellik sayesinde sadece tek bir kişi için tüm son görülme durumunu gizlemek zorunda kalmayacaksınız. Şimdilik Android tarafında beta testleri yapılan özellik, ileride iOS dahil olmak üzere herkes için aktif edilecek.

İlginizi Çekebilir

OPPO’nun hazırladığı ilginç telefon konsepti