reklamı kapat

POPÜLER

Instagram

Instagram için faydalı iki kilit özellik daha duyuruldu

Sosyal medyanın merkezinde yer alan Instagram, bugün yine birden fazla yeni özellik ile gündemde yer alıyor. İşte yeni detaylar;

Instagram, için yeni özellikler duyurulmaya devam ediliyor. Bu sefer gelenler yine direkt olarak şirketin başındaki Adam Mosseri tarafından duyuruldu. Yeni özelliklerden ilki paylaşılan birden fazla fotoğraf arasından bir tanesini silme oldu.

Çok uzun zamandır beklenen bu özellik sayesinde örneğin 10 fotoğraftan oluşan bir galeri paylaşım içinden istediğiniz fotoğraf silebileceksiniz. Daha önce galeri içerisinde hatalı bir fotoğraf varsa tüm paylaşımı komple silip yeniden paylaşmanız gerekiyordu.

Instagram’a gelen bir diğer yenilik ise “rage shake” adıyla öne çıkarılıyor. Bu özellik, Instagram’a bildirim yapmak için yeni bir yol getiriyor. Örneğin uygulamada bir sorun yaşarsanız, bu sorunu direkt olarak telefonun sallayarak açılan menüden firmaya bildirebiliyorsunuz.

Bu arada Instagram, “Threads” uygulamasını da kapatacaklarını duyurdu. Yıl sonunda sonra mesajlaşma odaklı ayrı uygulama Threads genel olarak kimse kullanmadığı için kapatılacak, onun bazı özellikleri ana uygulamanın DM sistemine eklenecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Instagram için yakın zaman önce de kilit detaylar çıktı

En son selfie video temelli kimlik doğrulama sistemini kullanıma sunan firma, süreçte pasaport fotoğrafı ya da kimlik fotoğrafı ile doğrulama üzerinde de çalışıyor.

Bu arada firmanın Hikayeler için beğeni sistemi geliştirdiği de gelen bilgiler arasında. Bu yeni dönemde Hikayeler normal bir içerik gibi beğenilebilecek. Servise yakında canlı videolar ile moderasyon özelliği gelecek.

Bu sayede içerik üretici canlı yayınlar için bir veya birden fazla kişiyi moderatör olarak atayabilecek. Moderatör sohbet penceresini kontrol edecek ve canlı yayında istediği kişiyi banlayabilecek.

Şirket, geçtiğimi günlerde Reels’lere TikTok’ta popüler iki yenilik ekledi. Bunlardan birisi metin seslendirme oldu. İki farklı seste çalışan süreç, yazılı metinleri Reels üstüne sesli hale getirebiliyor. Instagram bugün ayrıca yine Reels’lere özel olarak yeni ses efektleri de ekledi. Bunun sayesinde kişiler kendi seslerini değiştirebiliyor ve burada farklı ses seçenekleri sunuluyor.

İlginiz Çekebilir

Xiaomi’den çok dikkat çeken konsept