reklamı kapat

POPÜLER

Instagram

Instagram için yeni Hikaye beğenme altyapısı Türkiye’de açıldı

Sosyal medyanın merkezinde yer alan Instagram, bugün daha önce bilgisi gelen Hikaye beğenme sistemini Türkiye’de aktif etti.

Artık Instagram içerisinde takip ettiğiniz kişilerden / firmalardan gelen Hikayeleri beğenebileceksiniz. Bu beğenileri firmanın açıklamasına göre sadece Hikayeyi paylaşan kişiler görebilecek.

Bu sayede eski sistemden çok daha güzel ve basit bir yapıya geçilmiş oluyor. Biliyorsunuz daha önce Hikayelere direkt mesaj göndermeden ifade bırakılamıyordu ve bu durum Hikayeyi paylaşan kişiler, özellikle de büyük hesaplar için bir sorun oluyordu.

Artık basit bir beğenme için direkt mesaj gönderilmeyecek ve çift taraflı kazanım elde edilecek. Sistem yakında eksiksiz olarak hem iOS hem de Android tarafında herkese açılacak.

Instagram için kısa süre önce de bazı yenilikler geldi

Son yenilikler direkt olarak şirketin başındaki Adam Mosseri tarafından duyurulmuştu. Yeni özelliklerden ilki paylaşılan birden fazla fotoğraf arasından bir tanesini silme oldu.

Çok uzun zamandır beklenen bu özellik sayesinde örneğin 10 fotoğraftan oluşan bir galeri paylaşım içinden istediğiniz fotoğraf silebileceksiniz. Daha önce galeri içerisinde hatalı bir fotoğraf varsa tüm paylaşımı komple silip yeniden paylaşmanız gerekiyordu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Instagram’a gelen bir diğer yenilik ise “rage shake” adıyla öne çıkarılıyor. Bu özellik, Instagram’a bildirim yapmak için yeni bir yol getiriyor. Örneğin uygulamada bir sorun yaşarsanız, bu sorunu direkt olarak telefonun sallayarak açılan menüden firmaya bildirebiliyorsunuz.

Bu arada Instagram, “Threads” uygulamasını da kapatacaklarını duyurdu. Yıl sonunda sonra mesajlaşma odaklı ayrı uygulama Threads genel olarak kimse kullanmadığı için kapatılacak, onun bazı özellikleri ana uygulamanın DM sistemine eklenecek.

İlginiz Çekebilir

Xiaomi’den çok dikkat çeken konsept