reklamı kapat

POPÜLER

Instagram

Instagram, Hikaye beğenme altyapısını herkes için duyurdu

Sosyal medyanın merkezinde yer alan Instagram, uzun zamandır Türkiye’de test edilen Hikaye beğenme altyapısını herkes için duyurdu.

Artık Instagram içerisinde takip ettiğiniz kişilerden / firmalardan gelen Hikayeleri beğenebileceksiniz. Bu beğenileri sadece Hikaye’yi paylaşan kişiler görebilecek ve burada herkese açık bir beğenme sayısı gösterilmeyecek. Bu sayede eski sistemden çok daha güzel ve basit bir yapıya geçilmiş olacak. Biliyorsunuz daha önce Hikayelere direkt mesaj göndermeden ifade bırakılamıyordu ve bu durum Hikaye’yi paylaşan kişiler, özellikle de büyük hesaplar için bir sorun oluyordu. Artık basit bir beğenme için direkt mesaj gönderilmeyecek ve çift taraflı kazanım elde edilecek.

Yakında eksiksiz olarak hem iOS hem de Android tarafında herkese açılacak sistem, 2022’de gelecek Instagram yeniliklerinden sadece birisi olacak. Firma birçok başka özellik üzerinde de aktif olarak çalışma gösteriyor. Örneğin platform yakında Reels süresini artıracak. Testler, başta 15 saniye olan ve daha sonra 30 saniyeye çıkarılan Reels süresinin yakında 60 saniyeye çıkarılacağını gösteriyor.

Ayrıca Instagram içerisine yakında Reels’leri direkt olarak tek tuşla Facebook’a atma özelliği de gelecek gibi görünüyor. Böylece platform içerisinde paylaşılan her Reels, bağlı Facebook hesabına da gidecek. Yakında Hikaye ve Reels altyapılarının paylaşım süreci için yardımcı kılavuz çizgilerini daha efektif hale getirecek gibi görünen firma, gelen sesli ve görüntülü aramaları mesaj ile reddetme sistemini de kullanıma sunacak.

İlginizi Çekebilir: Çok ses getiren yarı insansı robot Ameca