reklamı kapat

POPÜLER

Instagram

Artık limit yok; Instagram Hikaye bağlantı çıkartması herkese açılıyor

Facebook’un sahibi olduğu Instagram, Hikaye bağlantı çıkartmasını herkesin kullanıma açıyor. Artık bağlantı için limit de bulunmuyor.

Instagram geçtiğimiz ay Hikayeler için bağlantı çıkartmaları belirli hesaplar için kullanıma sunmuştu. Yeni altyapı direkt olarak yukarı kaydırma sisteminin yerini aldı.

Bu sayede büyük hesaplar ve belirli kişiler paylaştıkları Hikayeler içerisine “Bağlantı” isimli yukarıda gördüğünüz çıkartma üzerinden bağlantı ekleyebilir hale geldi. Takipçiler de bu çıkartma üzerinden koyulan bağlantıya uygulamadan çıkış yapmadan gidebiliyordu.

İşte bu altyapı bugün itibarıyla (Türkiye aktif olması 1-2 gün sürebilir) herkes için aktif edildi. Artık yukarı kaydırma sistemi temelli olarak sona erdirildi.

Bu arada biliyorsunuz yukarı kaydırma temelli dış bağlantı etkileşimi herkese açık değildi. Burada belirli bir takipçi sayısının geçilmesi gerekiyordu ya da onaylı hesap gereksinimi bulunuyordu. Yeni dönem ile bu da ortadan kalktı. Artık herkes Hikayelerine “Bağlantı” çıkartması ile bağlantı koyabilecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Instagram bugün web sürümüne fotoğraf ve video yükleme desteği getirdi

Biliyorsunuz artık kişiler Instagram’ın web sürümü üzerinden de fotoğraf / video yükleyebiliyor. Bugün itibarıyla Türkiye’de de aktif edilen özellik sayesinde fotoğraf / video yüklemek için mobil sürümlere ihtiyaç bitiyor. Bu durum birçok kişiyi memnun ediyor ve Instagram’ın temel kullanım yapısına önemli bir değişiklik getiriyor.

Instagram’ın web sürümü biraz yavaş da olsa gelişiyor. Biliyorsunuz daha önce direkt mesaj özelliği de sadece mobilde bulunuyordu. Daha sonra o da web sürüme getirildi. Artık web sürümde temel birçok özellik aktif olarak yer alıyor.

Instagram için geçtiğimiz gün de bir yenilik gelmişti. Bu direkt olarak “Collabs” adını taşıyordu. Türkiye’de bazı hesaplara açılan özellik, kişilerin ortak paylaşım yapmasına imkân tanıyor. Bu altyapıda temel olarak iki kişi tek bir paylaşımda bir araya gelebiliyor. Bu yapılan paylaşım ortak bir yorum kısmıyla iki kişinin de ana akışına düşüyor. Süreçte normal içerikler yanında ortak Reels paylaşımı da sunuluyor.

İlginizi Çekebilir

Disney tarafından üretilen en gerçekçi ışın kılıcı ile tanışın