reklamı kapat

POPÜLER

Instagram

Instagram Hikayeleri için kaydırmalı bağlantı altyapısı sona erdi; işte yeni dönem

Facebook’un sahibi olduğu Instagram, geçtiğimiz haftalarda açıkladığı yeni değişikliği Türkiye başta olmak üzere kullanıma sunmaya başladı.

Instagram geçtiğimiz ay Hikayeler için bağlantı çıkartmaları test etmeye başlamıştı. İşte bu altyapı an itibarıyla yukarı kaydırma sisteminin yerini almaya başladı.

Bu sayede kişiler paylaştıkları Hikayeler içerisine “Bağlantı” isimli yukarıda gördüğünüz çıkartma üzerinden bağlantı ekleyebilecekler. Takipçiler de bu çıkartma üzerinden koyulan bağlantıya uygulamadan çıkış yapmadan gidebilecek.

Yukarı kaydırma temelli dış bağlantı etkileşimi biliyorsunuz herkese açık değildi. Burada belirli bir takipçi sayısının geçilmesi gerekiyordu. Bağlantı çıkartmaları ise şimdilik herkese açılacak gibi görünüyor.

Instagram, hemen olmasa da özelliğin ilerleyen dönemde herkes için aktif edileceğini net olarak belirtiyor. Ancak henüz bu konuda bir tarih bulunmuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Instagram başka çalışmalar da yapıyor

Instagram, web sitesi üzerinden “post” yani içerik paylaşılmasına imkan tanıyan altyapıyı belirli kullanıcılar için aktif olarak test etmeye başladı.

Bu özellik geçtiğimiz aylarda ilk olarak Alessandro Paluzzi tarafından bulunmuştu. Firma geçtiğimiz ay ise direkt olarak Engadget’a resmi olarak testlere başladıklarını duyurdu.

Web sürümünden paylaşım elbette çok güzel görünüyor. Daha önce ortaya çıkanlara göre firma mobildeki gibi web sürümünde de fotoğraf filtreleri sunacak. Süreçte elbette video paylaşımı da yapılabilecek.

Instagram’ın ileride sürece diğer formatlarının paylaşımlarını da ekleyeceği düşünülüyor. Sürecin herkese ne zaman açılacağı ise halen bilinmiyor.

İlginizi Çekebilir

Disney tarafından üretilen en gerçekçi ışın kılıcı ile tanışın