reklamı kapat

POPÜLER

Instagram

Instagram Hikayeler altyapısı için bağlantı çıkartmaları geliyor

Facebook’un sahibi olduğu Instagram için yeni bir testin yapıldığı ortaya çıktı. Hikayeler için bağlantı çıkartmaları geliyor.

Instagram Hikayeler’ine herkes yukarıya kaydırmalı bağlantı koyamıyor. Bunun için belirli bir takipçi sayısını geçmek gerekiyor. Ancak yakında buna çıkartmalar üzerinden çok daha gerek kalmayabilir.

Çünkü firma yukarıda da dediğimiz gibi Hikayeler için bağlantı çıkartmaları test etmeye başladı. Bu sayede kişiler paylaştıkları Hikayeler’e normal bir çıkartma üzerinden bağlantı ekleyebilecek.

Takipçiler de bu çıkartma üzerinden koyulan bağlantıya uygulamadan çıkmadan gidebilecek. Özellik şimdilik iOS tarafında ufak bir kitle üzerinde test ediliyor. Ancak geniş çaplı testlerin ve ana çıkışın da yakında olması bekleniyor.

Hikayeler için yukarıya kaydırmalı bağlantı sistemi içinse yakında bir değişiklik olacak gibi görünmüyor. Yani burada takipçi limiti aktif olarak devam edecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Instagram kısa süre önce önemli bir teste daha başladı

Instagram, web sitesi üzerinden “post” yani içerik paylaşılmasına imkan tanıyan altyapıyı belirli kullanıcılar için aktif olarak test etmeye başladı.

Bu özellik geçtiğimiz aylarda ilk olarak Alessandro Paluzzi tarafından bulunmuştu. Firma bugün ise Engadget’a resmi olarak testlere başladıklarını duyurdu.

Web sürümünden paylaşım elbette çok güzel görünüyor. Daha önce ortaya çıkanlara göre firma mobildeki gibi web sürümünde de fotoğraf filtreleri sunacak. Süreçte elbette video paylaşımı da yapılabilecek.

Instagram’ın ileride sürece diğer formatlarının paylaşımlarını da ekleyeceği düşünülüyor. Sürecin herkese ne zaman açılacağı ise halen bilinmiyor.

İlginizi Çekebilir

Disney tarafından üretilen en gerçekçi ışın kılıcı ile tanışın