reklamı kapat

POPÜLER

Instagram

Instagram, abone özel Hikayeler altyapısı üzerinde çalışıyor

Facebook’un sahibi olduğu Instagram için yeni bir testin yapıldığı ortaya çıktı. Bu sefer merkezde yine Hikayeler yer alıyor, özel Hikayeler..

Instagram Hikayeler inanılmaz popüler oranda kullanılmaya devam ediliyor. Firma bu yüzden bu altyapıyı geliştirmeyi sürdürüyor.

Ortaya çıkan son bilgilere göreyse yakında platforma abonelere özel hikayeler gelecek. Süreç şimdilik tam olarak net değil ancak platforma bir paralı abonelik sistemi gelecek gibi görünüyor.

Gelen sınırlı sayıdaki bilgiye göre bu özel Hikayeler’i sadece hesabın paralı aboneleri görebilecek. Eğer bu şekilde olursa çok ciddi şekilde suiistimal edilme ihtimali olan bu sistem, yakında detaylanacak izlenimi oluşturuyor.

Çünkü firma şimdilik altyapının gerçek olduğunu ancak kendi içlerinde bir ön test denemesi yaptıklarını aktarıyor. Bu testten yeni bilgiler önümüzdeki günlerde gelecektir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Instagram Hikayeler için yakında güzel bir imkan daha geliyor

Instagram Hikayeler’ine herkes yukarıya kaydırmalı bağlantı koyamıyor. Bunun için belirli bir takipçi sayısını geçmek gerekiyor. Ancak dün ortaya çıktığı kadarıyla yakında buna çıkartmalar üzerinden gerek kalmayacak.

Çünkü firma Hikayeler için bağlantı çıkartmaları test etmeye başladı. Bu sayede kişiler paylaştıkları Hikayeler’e normal bir çıkartma üzerinden bağlantı ekleyebilecek.

Takipçiler de bu çıkartma üzerinden koyulan bağlantıya uygulamadan çıkmadan gidebilecek. Özellik şu an iOS tarafında ufak bir kitle üzerinde test ediliyor.

Hikayeler için yukarıya kaydırmalı bağlantı sistemi içinse yakında bir değişiklik olacak gibi görünmüyor. Yani burada takipçi limiti aktif olarak devam edecek.

İlginizi Çekebilir

Disney tarafından üretilen en gerçekçi ışın kılıcı ile tanışın