reklamı kapat

POPÜLER

Instagram

Instagram bu sefer “reshare” çıkartma özelliğiyle gündemde

Facebook’un sahibi olduğu Instagram için yeni bir özelliğin daha duyurusu yapıldı. Platforma “reshare” çıkartması geliyor.

Instagram, en son kurucusu tarafından yapılan bir açıklama ile gündeme gelmişti. Adam Mosseri, “Instagram artık bir fotoğraf paylaşma uygulaması değil” demiş ve gelecekte TikTok ve YouTube gibi video tarafına daha çok odaklanacaklarını aktarmıştı.

Gerçekten platform ciddi şekilde değişiyor ve bu değişim odağında yeni özellikler gelmeyi sürdürüyor. Bu bağlamda yeni test edilen özellik, kişilerin arkadaşlarından / takip ettikleri kişilerden gelen içerikleri Hikaye olarak paylaşmasını kolaylaştırıyor.

Bu yeni özellik sayesinde kişilerin karşısına Hikaye olarak paylaşabilecekleri, son bir saat içerisinde gördükleri tüm içerikler geliyor ve süreç direkt olarak Hikaye oluşturma sayfasında yapılıyor. Bu sayede paylaşılan içeriği geri dönüp bulmak gerekmiyor.

Genel olarak güzel duran Instagram “reshare” altyapısı, şimdilik tam olarak ne zaman kullanıma sunulacak bilinmiyor. Ancak özelliğin gelmesi çok zaman almayacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Instagram Hikayeler için daha önce de önemli bir yenilik çıktı

Instagram Hikayeler inanılmaz popüler oranda kullanılmaya devam ediliyor. Firma bu yüzden bu altyapıyı geliştirmeyi sürdürüyor.

Ortaya çıkan son bilgilere göreyse yakında platforma abonelere özel hikayeler gelecek. Süreç şimdilik tam olarak net değil ancak platforma bir paralı abonelik sistemi gelecek gibi görünüyor.

Gelen sınırlı sayıdaki bilgiye göre bu özel Hikayeler’i sadece hesabın paralı aboneleri görebilecek. Eğer bu şekilde olursa çok ciddi şekilde suiistimal edilme ihtimali olan bu sistem, yakında detaylanacak izlenimi oluşturuyor.

İlginizi Çekebilir

Disney tarafından üretilen en gerçekçi ışın kılıcı ile tanışın