reklamı kapat

POPÜLER

Instagram sohbet çıkartması

Instagram hikayelerine etkileşimi artıracak yeni çıkartma [Video]

Instagram hikayeler özelliğine yepyeni bir çıkartma dahil oldu. Platformda bir süre sıklıkla göreceğimiz çıkartma iletişimi güçlendiriyor.

Her gün 500 milyondan fazla kişi tarafından ziyaret edilen hikayeler özelliği Instagram için en önemli noktalardan biri. Profil gönderilerinden çok daha fazla dikkat çeken hikayeleri ilginç kılabilmek ve kullanım süresini de artırabilmek için düzenli olarak yeni yetenekler dahil eden platform şimdi ise iletişim odaklı yeni bir çıkartma ekliyor. Bildiğiniz gibi hikaye kısmında takipçilerinizden soru talep ederek birebir konuşabildiğiniz bir çıkartma mevcut. Yeni gelen Sohbet çıkartması ise adı üzerinde bu kez takipçilerle grup konuşması yapmayı mümkün kılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Instagram sohbet çıkartması ekleme

Instagram Sohbet çıkartması Türkiye’de de mevcut

Bu özellik şu şekilde çalışıyor: İlk olarak hikayeniz için bir fotoğraf seçiyor ya da çekiyorsunuz. Daha sonra “Çıkartma” sembolüne tıklayarak “Sohbet” çıkartmasını seçmeniz gerek. Ekranda “Sohbete Katıl” çıkartması beliriyor ve bu çıkartma üzerinde de mesaj yazmak mümkün oluyor. Bu mesaj toplu konuşmanın başlığı haline geliyor. Daha sonra hikayenizi paylaştığınızda ikinci aşama başlıyor.

İkinci aşamada takipçileriniz eğer isterlerse Sohbete Katıl diyerek toplu konuşmada yer alma talebi gönderebiliyor. Bu talepleri hikayelere bakanları görebildiğiniz alandan görebilirsiniz. Bunun için hikayenizi açıp ekranı yukarı kaydırmanız yeterli. Gelen istekler arasından dilediğiniz kişiyi de çıkarabilirsiniz; tüm katılımcılarla toplu konuşma açmak zorunda değilsiniz.

Özellik halihazırda Türkiye’deki kullanıcılar için de kullanıma sunulmuş durumda. Instagram uygulamanız güncelse, hemen test etmeye başlayabilirsiniz. Özelliğin çalışma mekaniklerini haberin üzerindeki videodan izleyebilirsiniz.