reklamı kapat

POPÜLER

iPhone özel Instagram özelliği

iPhone’un Live Photo’larını Instagram hikayelerinde Boomerang’a dönüştürme [Nasıl yapılır?]

Instagram, iPhone kullanıcıları için bazı gizli özellikler barındırıyor. Örneğin iPhone’unuzla çektiğiniz Live Photo‘ları platformda Boomerang’a dönüştürmek mümkün.

Instagram hikayeler özelliği, iPhone sahipleri için eğlenceli bir özellik barındırıyor. Live Photo özelliğiyle “canlı fotoğraflar” çekebilen iPhone’larla fotoğraf anının 1,5 saniye öncesi ve 1,5 saniye sonrası da kaydoluyor. Telefonda bu fotoğraflara bakarken parmağınızı ekrana basılı tutarsanız, fotoğraf hareketlenerek o anı size kısa bir video şeklinde gösteriyor. Instagram’da ise bu Live Photo’ları doğrudan Boomerang’a dönüştürmek mümkün. Üstelik iPhone’ununuzun sunduğu düzenleme seçeneklerini hiç kullanmadan, tek bir dokunuşla!

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Instagram, iPhone ile çekilmiş Live Photo’ları otomatik dönüştürüyor

Bunun için izlenmesi gereken adımlar hayli basit. Öncelikle hikayenizde seçtiğiniz fotoğrafın Live Photo modu açıkken çekilmiş olduğundan emin olmanız gerekiyor. Instagram Hikayeler özelliğindeyken sol altta galerinize girebilir ve paylaşmak istediğiniz Live Photo’yu seçebilirsiniz. Burada seçilen fotoğraf ilk etapta hikayeye de hareketsiz bir fotoğraf olarak ekleniyor. Ancak ekrana bir süre basılı tutarsanız işte o zaman Boomerang moduna geçiş yapıyor. Böylelikle zahmetsiz bir şekilde eğlenceli kareyi Boomerang’a dönüştürmek mümkün oluyor. Daha sonra Boomerang’a dönüştürülmüş kare üzerinde oynamalar yapabilir, filtre ve yazılar ekleyerek hikayenize dahil edebilirsiniz. Live Photo özelliğine benzer çekim modları çeşitli Android cihazlarda da sunuluyor. Ancak popüler fotoğraf paylaşım uygulaması bu dönüşümü şimdilik iPhone’lara sunuyor.

Instagram’ın iOS için sunduğu başka güzel özellikler de bulunuyor. Onlardan biri de aynı hikayeye birden fazla fotoğraf ekleme özelliği. Bu özelliğe buradaki haberimizden ulaşabilirsiniz.

İlginizi çekebilir

Instagram fotoğraflarını renklendirecek “filtre sistemi”