reklamı kapat

POPÜLER

Instagram hikayelere birden fazla fotoğraf ekleme

Instagram hikayelerine birden fazla fotoğraf ekleme [Nasıl yapılır?]

iOS’te Instagram hikayelerinize üçüncü parti bir uygulama kullanmadan birden fazla fotoğraf ekleyebileceğinizi biliyor muydunuz? Hem de çok basit bir hamle ile.

Instagram hikayeler özelliği platformun en popüler alanlarından biri. 1 milyarın üzerinde kullanıcısı bulunan platformun bu özelliğini her gün 400 milyonun üzerinde kullanıcı ziyaret ediyor. Görünürlüğü de artıran hikayelerde tıpkı gönderilerde olduğu gibi hashtaglerle daha fazla kişiye ulaşmak mümkün oluyor. Hal böyle olunca bu popüler özelliği kullanmak için çeşitli ipuçları da önem kazanıyor. Yaratıcı içerikler çıkarırken aynı hikayede birden fazla fotoğraf paylaşmak isteyebilirsiniz. Her ne kadar bu platform tarafından sunuluyor gibi görünmese de aslında bunu yapmak mümkün. Hem de herhangi bir uygulama indirmeden!

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Instagram hikayelerinde çoklu fotoğraf paylaşma

Geçmişte aslında bunun için çeşitli uygulama önerileri de yazmıştık. Ancak özel çerçeveler kullanıp farklı tasarımlara yönelmeyecekseniz telefonun hafızasını bu uygulamalarla yormak zorunda değilsiniz. Bunun için yapmanız gerekenler oldukça basit. İlk olarak hikaye kısmına koyacağınız bir fotoğrafı seçmeniz gerekiyor. Bu fotoğraf hikaye ekranında yer aldıktan sonra iki parmağınızla küçültme hareketi yaparak fotoğrafı yeniden boyutlandırabilir, ikinci fotoğrafa yer açabilirsiniz. Daha sonra hikaye kısmından çıkmadan telefonda uygulamayı arka plana almanız gerek. Uygulama arka planda çalışmaya devam ederken Fotoğraflar uygulamasından koymak istediğiniz ikinci fotoğrafı seçebilirsiniz.
Instagram hikayelere birden fazla fotoğraf ekleme
İkinci fotoğrafı belirledikten sonra ekranın sol altında yer alan “Paylaş” sembolüne dokunup “Kopyala” demeniz gerekiyor. Bu adımı tamamlandıktan sonra arkada çalışmaya devam eden uygulamaya geri dönebilirsiniz. Uygulamaya geri döndükten sonra fotoğraf kopyaladığınız için ekranın sol alt kısmında “Çıkartma ekle” diye bir kutucuk çıkıyor. Buna tıklarsanız fotoğraf otomatik olarak hikayeye ekleniyor.

Eğer bu kutucuk çıkmazsa, hikayeler kısmına kopyalanan fotoğrafı yapıştırmak içinse ekrana dokunup yazı panelini açmanız yeterli. Burada tıpkı bir yazı yapıştırır gibi ekrana basılı tutup beliren seçeneklerden “Yapıştır” olanı tercih ederseniz, ikinci fotoğrafınız da ekrandaki yerini alacaktır. Instagram daha sonra bu ikinci fotoğrafı da boyutlandırma ve taşıma imkanı tanıyor elbette. Özelliğin iOS’in fotoğraf kopyalama yeteneğiyle çalıştığını tekrar hatırlatalım. Android kullanıcıları ise burada yer verdiğimiz Unfold uygulamasını kullanarak birden fazla fotoğrafı aynı hikayede paylaşabilir.

İlginizi çekebilir

Instagram fotoğraflarını renklendirecek “filtre sistemi”

İLGİLİ HABERLER