reklamı kapat

POPÜLER

Fotoğraf uygulaması bye bye camera

Fotoğraflardaki insanları silen uygulama: Bye Bye Camera

Akıllı telefonunuzla çektiğiniz fotoğrafta çok etkileyici bir kadrajı orada yer alan bir yabancı bozuyor olabilir. Fotoğraf uygulaması Bye Bye Camera bu soruna çözüm sunuyor.

Fotoğraf uygulaması Bye Bye Camera, günlük hayatta sık yaşadığımız bir sorunu “ortadan kaldırıyor”. Do Something Good tarafından geliştirilen uygulama özellikle mobil fotoğrafçılığa meraklı olanları mutlu edecek cinsten. Çektiğiniz fotoğraflarda yer alan “istenmeyen insanları” anlayabilen uygulama, onları fotoğraftan silebiliyor. Gelişmiş yapay zekası sayesinde de fotoğraf istemediğiniz o detaydan arınıyor. Uygulamanın insanları algılayabildiğini belirtelim. Hayvanlar fotoğraftaki yerlerini korumaya devam ediyor.

Uygulama yeni bir sistem yerine halihazırda var olan bir yapay zeka sisteminden besleniyor. YOLO‘dan (You Only Look Once) güç alan uygulama bu sayede fotoğraftaki varlığın insan olup olmadığını tespit ederken başarılı bir şekilde insanları da ayrıştırabiliyor. Fotoğraftaki insan belirlendikten sonra Adobe’un uygulamalarındaki gibi içeriğe uygun şekilde insan silinirken silinen bölge “dolduruluyor”. Bu da fotoğrafta düzenleme yapıldığı hissini minimuma indiriyor. Tabii bazı karmaşık arka planlarda bunun her zaman başarılı sonuçlanmayabileceğini de eklemekte fayda var.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Fotoğraf uygulaması Bye Bye Camera sadece iOS’te

Tabii şunu da söylemekte yarar var. Örneğin bir selfie çektiniz ve arkada istemediğiniz biri bulunuyor. Ne yazık ki o kişiyi ayrıca seçmek mümkün değil. Uygulama insanları olduğu gibi kaldırıyor. Uygulama sadece iOS kullanıcıları için indirilmeye sunulmuş durumda. Aynı zamanda ücretli olduğunu da belirtelim. Türkiye mağazasından uygulamayı 19,99 TL karşılığında indirip deneyebilirsiniz. Uygulama indirme adresi haberin sonundaki kutucukta yer alıyor.

İlginizi çekebilir

iPad için tanıtılan tam sürüm Photoshop CC için hazırlanmış video