reklamı kapat

POPÜLER

Fotoğraflara retro bir hava katan fotoğraf düzenleme uygulaması

Söz konusu mobil fotoğraf düzenleme uygulamaları olduğunda tüm firmalar nesneleri ve kişileri fotoğraftan kusursuz şekilde ayırmanın en pratik yolunu bulmaya çalışıyor. Elbette bunu gerçekleştirebilmek için yapay zeka teknolojilerini daha da geliştirmek gerekiyor. Yeni kullanıma sunulan Pasted ise fotoğraf kesme konusunda daha basit bir açıdan yaklaşıyor. Bu yöntem sayesinde retro fotoğraf kolajlarını akıllı telefonlarımıza getiriyor.

Kullanımı oldukça basit olan Pasted fotoğrafları makas yardımıyla kesmiş ve renkli kağıtların üzerine yapıştırarak kendi ellerinizle bir araya getirmişsiniz gibi bir havaya sahip. Dolasıyla kişi ve nesneleri fotoğraflardan kusursuz bir şekilde kesmek veya saçınızın teline kadar algılamak gibi bir iddiası bulunmuyor. Uygulamanın kesme anlayışı oldukça basit: Kullanıcılar uygulama içinde silmek istedikleri kısımları bu bölgelere dokunarak maskeliyor. Fotoğraftan geriye kalan kısım kesilerek, farklı ve renkli bir yüzeyin üzerine yapıştırılabiliyor. Maskeleme olarak adlandırılan bu işlem otomatik veya manuel olarak gerçekleştirilebiliyor. Yani isterseniz kesme işlemini hızlıca gerçekleştirebilir veya kendiniz uğraşarak ortaya farklı bir sonuç çıkartabilirsiniz. Uygulama içinde yer alan fonlar ve filtrelerle birlikte kullanıcıları sayısız kombinasyon bekliyor.

Fotoğraf düzenlemeye farklı bir hava katan Retro, App Store üzerinden kullanıma sunuldu. Uygulamaya dair temel bilgileri hemen aşağıda bulabilirsiniz.