reklamı kapat

POPÜLER

Sıradan bir kağıtla yapılabilecek akıl almaz kesikler [Video]

Geçen yıl John Heisz isimli YouTube kullanıcısı taşlama makinesinde kağıttan yapılmış bir daire kullanarak tahta parçasını kesmeyi başarmıştı. Bu olay birçok kişinin dikkatini çekti ve kağıdın diğer nesneleri kesip kesemeyeceği merak konusu haline geldi. Yayınlanan bu 2 yeni videoda yeterince hızlı dönen sıradan bir kağıt parçasının neler yapabileceğini görme şansı yakalıyoruz.

Yayınlanan vidolarda öncelikle kağıdın boyutu ayarlanıyor. Yuvarlak şekilde kesilen birkaç parça kağıt, yapıştırıcı yardımıyla birbirine tutturuluyor. Sonrasında ise taşlama makinesindeki yuvasına oturtuluyor ve kesme işlemine geçiliyor. Videolarda göründüğü üzere metal daire testerelere göre çok daha dayanıksız gibi görülen kağıt, kendisinden beklenmeyecek kadar iyi bir performans gösteriyor. Yalnızca meyve, ekmak vb. kesilmesi pek de zor olmayan nesneleri kesmekle yetinmeyen kağıt, aynı zamanda çakmak ve kola şişesi gibi normal bir bıçak için bile kesmesi zor olan nesneleri rahatlıkla ikiye bölebiliyor. Bu işlemler sırasında kağıdın yapısında bazı bozulmalar yaşanıyor ancak yine de bu bozulmalar kesme işlemine etki etmiyor.

Söz konusu videolar kağıdın gücünü göstermek için oldukça etkileyici görünüyor. Maliyeti daha düşük olan kağıtları gelecekte bu şekilde kesme işlerinde görmeye başlarsak şaşırmamak gerek. İlgili videolara aşağıdan göz atabilirsiniz.

VİDEO