reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Geleneksel yazıcı ufalıyor da cebinize giriyor: Mini Mobile [Video]

Advertisement

Mini Mobile robot yazıcı, çantaya sığacak kadar ufak tasarımı, kablosuz olarak akıllı cihazlara ve bilgisayarlara bağlanabilmesi ve yine kablosuz olarak yazdırabilme özellikleri ile ofis dışında çalışan kullanıcıların yanından ayırmayacağı bir ürün olmaya hazırlanıyor. Kablosuz olarak bir saat kullanım imkanı sunan ve USB kablo aracılığıyla şarj olabilen Mini Mobile, alışıldık yazıcıya kağıt koyma mantığının aksine, kağıdın doğrudan üzerine konulduktan sonra robotik yapısı sayesinde kağıt üzerinde hareket ederek yazma işlemini tamamlıyor.

Henüz ilk sürümü olduğu için kalibrasyonunu kullanıcıların yapması gereken Mini Mobile, virgül şeklindeki tasarımı sayesinde bu işi de kolaylaştırıyor. Kullanıcılar virgülün ucu kağıdın köşesine gelecek şekilde Mini Mobile’ı kağıt üzerine yerleştiriyor ve A4 boyutlarında bir kağıt yaklaşık 40 saniyede yazılmış oluyor. İçerisinde yer alan kartuş yaklaşık bin sayfa çıktı alınabilmesine imkan tanıyor.

Şu an için sadece siyah beyaz yazma imkanı tanıyan yazıcı, hayata geçebilmek için Kickstarter üzerinden destek topluyor. Kampanya başlayalı henüz çok az zaman geçmiş olmasına rağmen 400 bin dolarlık hedefin 150 bin doları toplanmış görünüyor. Cihaza sahip olabilmek için 180 dolarlık destekte bulunarak üretime geçilmesini beklemek gerekiyor.

VİDEO