reklamı kapat

POPÜLER

Akıllı telefonla çalışan 99 dolarlık mini 3D yazıcı [Video]

3D yazıcıların hayatı büyük ölçüde kolaylaştırdığı bir gerçek. Ancak bu cihazların fiyatları halen çok yüksek ve bu nedenle de herkesin bu yazıcıya sahip olması pek kolay olmuyor. Geliştirilen 99 dolarlık bu yazıcı ise uygun fiyatıyla 3D yazıcıların yaygınlaşmasında önemli bir rol oynayacak gibi görünüyor. 

olo2
Olo adlı bu mini 3D yazıcı ile akıllı telefon üzerinden veya herhangi bir çizim programından baskı yapılması mümkün. Küçük yapısıyla her yere kolaylıkla taşınabilen cihazda yalnızca küçük nesneler basılabiliyor. Bu özellikleriyle dikkat çeken cihazın bir de önemli bir eksisi bulunuyor. Akıllı telefonun ekranından gelen ışığı kullanarak maddeyi sertleştiren ve katman katman işleyen 3D yazıcı, bu nedenle saatler sürebilen üretim süreci boyunca telefonunuza erişmeyi imkansız hale getiriyor.

Kickstarter’da 80 bin dolar destek beklerken 1 milyonun üzerinde bağış toplayan Olo’ya buradan ulaşabilir ve cihazınızı ayırtabilirsiniz. Cihazın eylül ayında kullanıcılarla buluşacağını da belirtelim.