reklamı kapat

POPÜLER

Baskıda oluşan hataları kendi başına telafi edebilen 3D yazıcı [Video]

3D yazıcıların yaygınlaşmasının önündeki en büyük engellerden biri genelde devasa boyutlarda olan gövdesi ve yüksek fiyatları oluyor. Geliştirilen bu 3D yazıcı ise hem uygun fiyat vadediyor hem de küçük yapısıyla kitaplığınızda bile kendisine yer bulabiliyor. Üstelik kendi yaptığı hataları düzeltebilmesiyle de rakiplerinin önüne geçiyor.

Micro3D Pro isimli 3D yazıcı, standart Micro3D’nin üst versiyonu olarak karşımıza çıkıyor. Küp şeklinde yapıya sahip olan M3D Pro, M3D’den sadece birkaç inç daha büyük bir yapıya sahip. Küçük olması sayesinde her yere rahatlıkla taşınabilen yazıcının filament fiyatlarının 15-25 dolar arasında değiştiği belirtiliyor.

Normalde 3D baskı gerçekleştiği esnada baskıda herhangi bir hata olduğunda veya yazıcı bir sorunla karşılaştığında kullanıcının müdahalesi gerekiyor. Fakat baskı süreçleri saatlerce sürdüğünden dolayı kullanıcının her zaman yazıcı başında olması mümkün olmuyor. Sabah başladığınız baskının akşam hatalı olarak tamamlandığını görmek hiç de iyi olmuyor. M3D Pro, herhangi bir sorun yaşandığında bu sorunun ne olduğunu algılayabiliyor ve kendisi bu soruna bir çözüm üretiyor. Böylece kullanıcı müdahalesine gerek kalmadan baskı işlemi başarıyla tamamlanabiliyor.

Bu yılın mayıs ayında piyasayas sürülecek olan yazıcı, Indiegogo’da istediği desteği toplamayı başardı. Cihaza sahip olabilmek için 499 doları gözden çıkarmak gerektiğini belirtelim.