reklamı kapat

POPÜLER

Makerbot Method

Endüstriyel baskı kalitesini masaüstüne taşıyan 3D yazıcı: MakerBot Method [Video]

MakerBot, masaüstü ve endüstriyel baskı arasındaki boşluğu dolduracak yeni 3D yazıcısı MakerBot Method ‘u makerların beğenisine sundu.

Endüstriyel seviyede baskılarla masaüstü yazıcıların ulaşılabilirliği arasında bir konum hedefleyen MakerBot Method nihayet ortaya çıktı. Bir “performans” modeli olan Method, endüstriyel seviyede baskılar sunuyor. Masaüstü modellere göre iki katı daha hızlı baskı alma imkanı tanıyan model, böylelikle kullanıcılar için de çok daha etkili bir baskı süreci oluşturuyor. 21 dahili sensörü bulunan 3D yazıcı, Wi-Fi bağlantısı da sağlıyor. Uzaktan görüntüleme ve baskı alma imkanı da bulunan cihaz, 25 farklı CAD dosyasıyla uyum sağlıyor. 5 inç boyutundaki renkli dokunmatik ekranında cihaz kontrollerini de kolaylaştıran Method’un çift baskı ucuna sahip olduğunu da belirtelim.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Daha güvenilir, daha etkileyici

Cihaz, dönüşümlü ısı haznesi sayesinde tekil sıcak baskı yatağına kıyasla çok daha güvenilir bir baskı süreci vadediyor. Method’un maksimum baskı boyutu ise 19,6 x 19 x 19 cm olarak belirtilmiş. Yazıcı her ne kadar masaüstüne koyulabilecek boyutlarda olsa da yine de hobi ve “Kendin Yap” akımıyla ilgilenenler için biraz büyük ve profesyonel bir model olduğunu belirtelim. Hedef kitlesi daha çok küçük tasarımcı ekipleri ve mühendisler olan cihaz, rakipleriyle kıyaslandığında ulaşılabilir sayılsa da tuzlu bir fiyat etiketiyle geliyor. 2019’un ilk çeyreğinde satışa sunulması beklenen modelin yurt dışı fiyatı 6.500 dolar. Cihazın tanıtım videosunu haberin üzerinden izleyebilirsiniz.