reklamı kapat

POPÜLER

Makerbot’tan 3D yazıcı ailesi Replicator’e üç yeni üye [Video]

3D yazıcı firması MakerBot, CES 2014 kapsamında yeni 3D yazıcı ailesini tanıttı. Firmanın tanıtımını gerçekleştirdiği yazıcılar arasında aynı anda 10 parçanın üretimini gerçekleştirebilen bir model de bulunuyor. Serinin en büyük üyesi olan Replicator Z18 adlı 3D yazıcı, endüstriyel kullanım amaçlı olarak üretiliyor ve 12 x 12 x 18 inç boyutlarına kadar projeleri yazabiliyor. Bu dev model, USB girişi, Ethernet ve Wi-Fi bağlantılarını destekliyor. Ayrıca yazıcıya entegre kamera da düşünülmüş. Replicator Z18’in satış fiyatı 6.500 dolar ve 2014 bahar aylarında satışa çıkacağı görülüyor.

Replicator ailesinin daha makul fiyatlı ve tüketici odaklı versiyonu olan Mini ise tek tuşla yazma ve mobil cihazlar aracılığıyla yazma işlemini başlatma gibi fonksiyonları ile tüketicilerin beğenisine sunuluyor. Mini de tıpkı abisi Replicator Z18 gibi dahili bir kameraya sahip olarak geliyor. Bu modelin fiyatı ise 1.379 dolar.

Firmanın tanımını gerçekleştirdiği son model ise MakerBot Replicator oldu. Replicator serisinin beşinci nesil temsilcisi olan bu modelde PLA filament ile projelerin yazılabilmesine imkan veriliyor. Bir önceki nesile göre yüzde 11 oranında büyütülen yazıcı, daha hızlı yazabilme kabiliyetine ve 100 mikron çözünürlüğe sahip. Diğer modeller ile aynı bağlantı noktalarına ve entegre kameraya sahip Replicator, 2.900 dolar fiyat etiketiyle satışa sunuluyor.

MakerBotreplicator-minireplicator

VİDEO