reklamı kapat

POPÜLER

MakerBot’tan bütçe ve zamandan tasarruf ettirecek yeni baskı modu [Video]

3D yazıcı kullananların ortak sorunları arasında baskı süresinin uzunluğu ve yoğun filament kullanımı kaynaklı bütçe problemi yer alıyor. MakerBot yeni baskı moduyla bu iki problemi de en etkili şekilde çözüyor.

MakerBot’un yeni baskı modu MinFill, baskı alırken en çok filament harcayan nokta olan baskı içini doldurma işlemini minimuma indiriyor. Baskının ihtiyaç duyduğu minimum desteği hesaplayan MinFill, bu sayede filament kullanımını yüzde 30 azaltıyor. Daha az filament kullanımı beraberinde daha hızlı baskılar getiriyor. Böylelikle baskılar da yüzde 30 daha hızlı tamamlanıyor.


MakerBot’un test ettiği verilere bakıldığında, standart baskı moduyla basılan bir hoparlör modeli 81 saatte tamamlanırken, MinFill modu aynı modeli 36 saatte tamamlayabiliyor. Aradaki 45 saatlik fark dikkat çekici. Ürünlerin boyutları büyüdükçe zaman ve bütçeden elde edilen kar da haliyle artıyor.

Profesyonel kullanıcıların konsept modellerini daha hızlı basmasını sağlayacak olan bu baskı modu ile eğitim kurumlarında da hızlı baskı sayesinde daha etkili bir şekilde öğrenim gerçekleştirilebiliyor. Tabii baskıların maliyeti de iyiden iyiye düşüyor. MinFill modunun MakerBot Replicator+, Replicator (5’inci nesil) ve Replicator Z18 ile uyumlu olduğu belirtiliyor. MakerBot’un bu etkili baskı modunun çalışma prensiplerini haberin üstündeki videodan izleyebilirsiniz.