reklamı kapat

POPÜLER

Robo R2

Robo C2

Akıllı telefondan baskı alabilen 3D yazıcı [Video]

İlk kez garajlarında tasarladıkları R1 modeli 3D yazıcılarıyla adından söz ettiren Robo ekibi, aradan geçen üç yılın ardından, geliştirdikleri iki yeni 3D yazıcı modelini tanıttı. Şık tasarımları ve gelişmiş yetenekleriyle dikkat çeken Robo R2 ve Robo C2 Kickstarter’da destek topluyor.

Wi-Fi bağlantı desteğine sahip Robo R2 ve Robo C2, günlük hayatın her yerinde kullanıcılarının ihtiyaçlarına en hızlı şekilde karşılık verebiliyor. Robo R2 modeli 20x20x25 cm boyutlarında, Robo C2 modeli ise 12x12x15 cm boyutlarında baskı yapabiliyor. Her cihazda da dokunmatik kontrollerin sağlanabildiği renkli ekranlar yer alıyor. Robo R2’nin Robo C2’den farklı olarak dahili bir kamerası bulunuyor. Bu sayede devam eden baskıları uzaktan da canlı takip etmek mümkün oluyor. Yine Robo C2’den farklı oalrak Robo R2’ye ikinci bir baskı kafası takılarak aynı anda çift filament baskıda kullanılabiliyor. Robo C2 modeli ısıtmalı tabana ihtiyaç duymadan 20 ayrı materyal basabiliyor, Robo R2 modelinde ise kullanılabilen materyal sayısı 30.

robo3d2
Gelelim cihazların en dikkat çekici yeteneğine; Robo ekibinin tasarladığı RoboApp uygulaması içerisinde kullanıcılar için özel bir online kütüphane bulunuyor. Kütüphane üzerinden hazır tasarımlara erişebiliyor ve seçilen modellerin baskı işlemi gerçekleştirilebiliyor. Aynı zamanda uygulama üzerinden baskı kontrolleri de yapılabiliyor. Uygulama içerisinde baskı setleri, filamentler ve aksesuarlar gibi satın alma seçenekleri de bulunuyor. Şu an sadece iOS platformu için sunulan uygulamanın Android sürümü ise önümüzdeki günlerde yayınlanacak.  Ürünlerin fiyatları 499 dolar ile 1099 dolar arasında değişiyor. Robo ekibi C2‘nin siparişlerinin Kasım 2016‘da yola çıkacağını açıklarken Robo R2’yi satın alanların Ocak 2017‘yi beklemesi gerekiyor.

VİDEO