reklamı kapat

POPÜLER

Microsoft Surface Phone için sıra dışı konsept tasarım

27 Eylül 2016

Microsoft’un ortaya çıkardığı ve gelecek planları arasında önemli bir yere sahip Surface Phone ile alakalı oldukça ilgi çekici bir konsept tasarım yayınlandı. Apple ve Samsung gibi devlerin elinde olan akıllı telefon pazarında söz sahibi olmayı hedefleyen şirket için bu konsept tasarım bir işaret olabilir.

iOS ve Android sistemlerinin hakimiyetinde olan mobil platform dünyasında, Microsoft’un varlığını devam ettirebilmesi ve tercih edilebilirliğini artırması için oldukça dikkatli adımlar atması gerekiyor. Bu kapsamda önümüzdeki yıllarda markayı akıllı telefon liginde temsil edecek olan Surface Phone için dikkat çekici bir konsept model gün yüzüne çıktı.
microsoftsurfacephoneconcept2

Microsoft, Surface serisinin tablet ayağında başarılı sayılabilecek rakamlara ulaştı. Bu başarının ardından marka aynı seviyeyi Surface Phone ile yakalamayı hedefliyor. Polonyalı tasarımcı Bartlomiej Tarnowski tarafından oluşturulan tasarım gerçeğe uyarlanırsa, Surface Phone’un tasarım hatları ile dikkat çekeceği kesin. Konsept dahilinde yer alan kalem, Samsung’un Note serisinde yer verilenin aksine üst bölümde konumlandırılıyor. 6 inç‘lik ekran boyutuna sahip olan cihazda ek olarak çıkarılabilir klavyeye de yer veriliyor. Parmak izi okuyucusu ise ekran içine dahil edilmiş olarak tasarlanıyor. Şu an için kesinlik kazanmasa da Microsoft’un Surface Phone hamlesi merakla bekleniyor.

YORUMLAR